Help!
17.11.2019.
Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Start arrow Aktualności arrow Wycieczka na targi techniki obróbczej

Praktyczna nauka zawodu, praktyka zawodowa
Wycieczka na targi techniki obróbczej PDF Drukuj Email

Uczniowie klas I ts oraz III t Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II   w Miechowie, kształcący się w zawodzie – technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanik aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy i poznawaniu najnowszych osiągnięć  techniki obróbczej, spawalniczej i pomiarowej.

W Targach Kielce swe wystawy zorganizowali liderzy branży z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Udział w wystawach wzięło blisko 400 firm z 22 państw. W halach wystawienniczych ustawiono ponad 300 ton najnowocześniejszego sprzętu do obróbki metali, spawalnictwa czy antykorozji. Wśród maszyn można było znaleźć kilkadziesiąt nowości. Na stoiskach STOM, SPAWALNICTWA i POMIARÓW najnowsze technologiczne rozwiązania zaprezentowały m.in. takie firmy jak: ABH Trześniewski, Bystronic Polska, Cegielski Service, Chmieliński, Techmet, Janus i wiele innych. Targi spawalnicze są organizowane przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic oraz Polską Izbą Spawalniczą z Warszawy.

W ramach targów prezentowane są najnowsze maszyny, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne i materiały stosowane w spawalnictwie, maszyny, urządzenia i osprzęt do spawania, materiały spawalnicze, systemy komputerowe wspomagające procesy spawalnicze, roboty, automaty, linie technologiczne, gazy techniczne. Swoją ofertę przedstawią również firmy zajmujące się świadczeniem usług spawalniczych, jak i instytucje, instytuty, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, specjalizujące się w tej dziedzinie. Wystawie towarzyszyły pokazy nowoczesnych maszyn, urządzeń i metod spawania.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele praktycznej nauki zawodu.

Oto kilka zdjęć przypominających to wydarzenie.

Technik teleinformatyk
Technik pojazdów samochodowych
Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
Kwalifikacyjne kursy zawodowe