Help!
13.11.2019.
Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Start arrow Aktualności arrow Innowacyjność w edukacji rolniczej

Praktyczna nauka zawodu, praktyka zawodowa
Innowacyjność w edukacji rolniczej PDF Drukuj Email

Dnia 04.04.2016r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie rozpoczęła się czwarta edycja kursów obsługi kombajnów zbożowych i stosowania środków ochrony roślin, organizowanych wspólnie z MODR w Karniowicach i Związkiem Zawodowym Młodych Rolników, który dofinansowuje część kosztów szkolenia .
W kursach uczestniczą licznie uczniowie Technikum w naszej Szkole, szczególnie z klas technik mechanizacji rolnictwa oraz rolnicy z okolicznych miejscowości.
Kursy w Zespole Szkól Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie cieszą się dużą popularnością. Wykłady i zajęcia praktyczne odbywają się na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, stosowane są innowacyjne metody nauczania, a zajęcia przeprowadzane są wspólnie z najlepszymi firmami w branży rolniczej.

Wykłady w części teoretycznej prowadzi pan Andrzej Jaworski  pracownik Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego  w Karniowicach. Część praktyczną prowadził przedstawiciel Firmy CLAAS Andrzej Kulczyński, który przedstawił  najnowsze rozwiązania  firmy CLAAS w budowie kombajnów zbożowych. Ciągniki i kombajn zagościły na placu Warsztatów szkolnych – pracowni ćwiczeń praktycznych. Były to maszyny:  GLAAS ARION 420 , GLAAS ARION 620 , Prasa ROLLAND 350 RC, Agregat uprawowo-siewny KUHN . Następnie kursanci pod okiem operatorów – instruktorów uczyli się praktycznie ustawiać parametry pracy najnowszego kombajnu TUKANO 320.
O najnowszych trendach i osiągnięciach w nawożeniu roślin informowała na wykładzie pani Karolina Frąckowiak-Pawlak -  Agronom Firmy „Yara”,  światowego lidera w produkcji nawozów mineralnych.
Ofertę Środków chemicznych do ochrony roślin przedstawiła firma Bayer Cropsinse.
Patronat medialny nad szkoleniem sprawowało czasopismo Nowa Zagroda, a koordynatorem całego kursy był nauczyciel przedmiotów zawodowych Paweł Ptak. Dyrekcja Szkoły i nauczyciele przedmiotów zawodowych wykorzystują różne okazje,  i organizują sytuacje do innowacyjnego nauczania,  zapoznawania uczniów – techników mechanizacji rolnictwa, z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i praktycznymi możliwościami  sprzętu rolniczego. Odbywa się to poprzez wizyty studyjne w specjalizowanych gospodarstwach, u wielkoobszarowych producentów rolnych, wycieczki na targi i wystawy rolnicze, współpracę z firmami handlowymi maszyn rolniczych oraz organizowane kursy i szkolenia specjalistyczne.

Technik teleinformatyk
Technik pojazdów samochodowych
Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
Kwalifikacyjne kursy zawodowe