Help!
01.03.2021.
Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Festiwalu Zawodów 2016

Menu główne
Start
Aktualności
Praktyczna nauka zawodu, praktyka zawodowa
Kontakt
Przydatne linki
Informacje
Kadra
Festiwalu Zawodów 2016 PDF Drukuj Email

W dniach 17 – 19 marca 2016 r. w Centrum Targowym – EXPO  w Krakowie odbywały się  IV Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów 2016. Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, będąc w  latach 2010 – 2015 beneficjentem  programu systemowego „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, uczestniczy  w tym Festiwalu Zawodów od jego początku. Czwarty raz uczniowie naszej Szkoły reprezentowali Szkołę i  Powiat Miechowski, promując zawody, w których kształcimy. Profesjonalnie prezentowali na pięciu stoiskach zawody: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa oraz technik teleinformatyk.

W dniach 17 – 19 marca 2016 r. w Centrum Targowym – EXPO  w Krakowie odbywały się  IV Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów 2016. Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, będąc w  latach 2010 – 2015 beneficjentem  programu systemowego „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, uczestniczy  w tym Festiwalu Zawodów od jego początku. Czwarty raz uczniowie naszej Szkoły reprezentowali Szkołę i  Powiat Miechowski, promując zawody, w których kształcimy. Profesjonalnie prezentowali na pięciu stoiskach zawody: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa oraz technik teleinformatyk. Stoiska w poszczególnych zawodach zorganizowano wspólnie z pracodawcami – taka jest zasada regulaminowa. Byli to: firma samochodowa  „ Prima – Auto”, firma komputerowo – elektroniczna „ Net – Bis”,  „ Biuro Plus” w Krakowie -  prowadząca działalność handlową w zakresie artykułów i sprzętu biurowego  oraz  przedsiębiorstwo „Masz Rol” z Poradowa. Liczni gimnazjaliści odwiedzili ekspozycje targowe i interaktywnie poznawali zawody, w których chcieliby się kształcić. Mogli zobaczyć  i ocenić poziom wyposażenia   oraz aktywności uczniów i nauczycieli szkół w naszym powiecie. Nasze stoiska  i umiejętności  zawodowe  uczniów prezentowały się wśród innych znakomicie. Nie zabrakło różnych ciekawostek i atrakcji zawodowych z zakresu kształcenia zawodowego: np. jazda próbna samochodem – ćwiczenie   na symulatorze, tajemnice motoryzacyjne Fiata 500, pokazy barmańskie, kelnerstwo synchroniczne, montaż podzespołów elektronicznych i konfiguracja systemów sieciowych. Mistrzami kierownicy w konkursie na symulowanych trasach  rajdowych   zostali: Silvin Quentin z Montferrat i Szymon Kucharski z Miechowa oraz Gautier Maxence z Miribelles Echelles i Piotr Chwastek z Poradowa.   Na mobilnym stanowisku diagnostyki samochodowej klienci mogli poddać swoje pojazdy diagnostyce OBD II oraz diagnostyce systemów pokładowych w zakresie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Diagnozowali oczywiście uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Była też okazja do wzajemnych kontaktów  z grupą nauczycieli i uczniów    MFR Antenne CFA Le Chalet , którzy odwiedzili  też naszą Szkolę.  Będziemy kontynuować  rozpoczętą współpracę  z Francuzami. Na rozpoczęciu  Festiwalu zaprezentował się nasz zespół taneczny „ Jest pewne dwa” w sambie i polonezie, pod kierunkiem p. Jolanty Piotrowskiej.     Na  Festiwalu  Zawodów 2016 młodzieży towarzyszyli nauczyciele: Joanna Jakubowska, Marta Czapla, Jarosław Szarek, Witold Kopeć, Sławomir Słapek, Piotr Zemła, Michał Krupa, Adam Dulewski.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Technikum
Technik teleinformatyk
Technik pojazdów samochodowych
Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie
Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych
Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie

Top!