START arrow PROGRAMY UE arrow 3D FOR VET
3D FOR VET
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy nowy projekt Erasmus+
 
W Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie 01 września 2017r. rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu Erasmus+ Strategiczne Partnerstwo dla Rozwoju Kompetencji w 3D Nr projektu 2017-1-HR01-KA202-035386. Kluczowym działaniem w tym projekcie będzie współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w środowisku międzynarodowym. Głównym celem  będzie poprawa pozycji uczniów na rynku pracy poprzez wykorzystanie technologii 3D w kształceniu formalnym, wykorzystywanie ich wiedzy w praktyce i współpracę z kolegami z innych krajów Unii Europejskiej. 3D FOR VET będzie realizowany przez okres trzech lat do 31 sierpnia 2020r.
Koordynatorem Projektu jest Region Istria (Chorwacja) partnerami są Szkoła Techniczna w Puli , Centrum Badania Materiałów Regionu Istria METRIS, Województwo Małopolskie, Zespół Szkół  Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, Fachhochschule Kärnten - gemeinnützige Privatstiftung, HTBLVA-Villach (Austria) , Viesoji istaiga Panevezio profesinio rengimo centras (Litwa).
Beneficjentami projektu będą uczniowie klas technik teleinformatyk oraz technik pojazdów samochodowych, którzy zdobędą umiejętności i kwalifikacje z zakresu obsługi drukarek 3D. Udział młodzieży w tym projekcie zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy tuż po ukończeniu szkoły. W szkoleniach międzynarodowych udział wezmą nauczyciele zawodowych przedmiotów teleinformatycznych , którzy będą prowadzić zajęcia z uczestnikami projektu.
W ramach projektu Erasmus+ zostaną wytworzone dwa produkty intelektualne: podręcznik do przeprowadzenia praktycznych warsztatów na drukarce 3D, oraz studium przypadków dotyczących systemu wykorzystywania nowoczesnych technologii w szkołach zawodowych     w czterech krajach.
     Wychodząc naprzeciw zmieniającym się technologiom rozpoczynamy kolejny projekt, by uatrakcyjnić ofertę edukacyjną naszej Szkoły, wyposażyć uczniów w najnowocześniejszą wiedzę i umiejętności z zakresu technologii cyfrowych oraz by podnieść ich konkurencyjność na rynku pracy.

Monika Marzec
Szkolny Koordynator Projektu
 
 
 
    wizyta nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w Chorwacji PDF Drukuj Email
Czytaj całość…Kolejna wizyta nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w Chorwacji , w ramach programu Erasmus+
Czytaj całość…
 
Innowacje na Festiwalu Zawodów w Małopolsce PDF Drukuj Email
Czytaj całość…Innowacje na Festiwalu Zawodów w Małopolsce
Czytaj całość…
 
Trzecie międzynarodowe spotkanie koordynatorów PDF Drukuj Email
Czytaj całość…Trzecie międzynarodowe spotkanie koordynatorów projektu 3D FOR VET w Krakowie
Czytaj całość…
 
Dzień Otwarty Druku 3D PDF Drukuj Email
Czytaj całość…Dzień Otwarty Druku 3D
Czytaj całość…
 
Strategiczne Partnerstwo dla Rozwoju Kompetencji w 3D PDF Drukuj Email
Czytaj całość…„Strategiczne Partnerstwo dla Rozwoju Kompetencji w 3D”
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 14
© 2021 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.