START arrow AKTUALNOŚCI arrow MANEWRY POLOWE 6-7 września 2008
MANEWRY POLOWE 6-7 września 2008 PDF Drukuj Email
MANEWRY POLOWE
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W MIECHOWIE

        W dniach 6 i 7 września 2008 r., na terenie szkolnym oraz polu w pobliżu Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, odbyły się Manewry Polowe. We wspomnianym spotkaniu plenerowym, które zorganizowano po raz pierwszy w naszej szkole, wzięło udział wielu zaproszonych gości: dyrekcja, przedstawiciele samorządu, nauczyciele, młodzież oraz mieszkańcy Miechowa i okolicznych wsi. W programie spotkania pojawiło się wiele ciekawych propozycji dla uczestników.
      Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II mgr inż. Maria Paschek dokonała uroczystego otwarcia Manewrów Polowych, przywitała przybyłych gości i przedstawiła program dwudniowego spotkania. Po rozpoczęciu uroczystości, uczestnicy mogli zobaczyć maszyny, które sprowadzono specjalnie na tę okazję. Wśród prezentowanych maszyn znalazły się:  NEW HOLAND, McCORMICK, FARMTRCK, JOHN DEER, LAMBORGHINI, CASE, WARFAMA.
        Młodzież , z klas o specjalności technik mechanizacji rolnictwa, pod opieką nauczycieli udała się na wykłady, które wygłosiły pani prof. dr hab. inż. Elżbieta Boligłowa oraz dr Anna Gorczyca z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pozostali uczestnicy mogli korzystać z dodatkowych atrakcji. Wśród zgromadzonych największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, zorganizowana przez klasę I h pod opieką pani Jolanty Piotrowskiej, oraz wystawa kosmetyków i pokazy makijażu.
    Po zakończeniu wykładów wybrani uczniowie wzięli udział w konkursie rolniczym. Zwycięzcami okazali się: I miejsce  Damian Kawiorki, II miejsce Przemysław Szczęśniak, III miejsce Norbert Olesiński, wśród dorosłych w drugim dniu imprezy zwyciężyli:               
I miejsce Mirosław Wolka,
II miejsce Piotr Wleciał,
III miejsce Andrzej Kania.
W drugim dniu spotkania plenerowego pan dr Ryszrd Kujawiak (specjalista ds. żywienia SANO) wygłosił referaty na temat: „Zapobiegnie chorobom metabolicznym przeżuwaczy” oraz „Żywienie trzody chlewnej”. W przeprowadzonym o Puchar Starosty Miechowskiego konkursie „Maszyna Wystawy” kolejne miejsca zajęły:
- I miejsce Ciągnik McCORMICK XTX 145 - Firma Maszrol Kazimierz Gąsiorowski,
- II miejsce – ciągnik JOHN DEER 5720 - Firma BIS Sławomir Małolepszy,
- III miejsce – ciągnik ZETOR PROXIMA 8441 - Firma PPHU Marian Kisiel.
W imieniu Starosty puchary, dyplomy oraz nagrody wręczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Stanisław Krawiec oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Leonard Mazur.
    Koordynatorem „Manewrów Polowych” był pan Paweł Ptak, któremu pomagali Monika Marzec, Halina Dudek, Dominika Caban, Anna Wysocka, Jolanta Piotrowska, Krystyna Wydymus, Piotr Zemła, Michał Krupa, Wojciech Duda, Jarosław Szarek, Czesław Gamrat wraz z uczniami.
    Sponsorami tej imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Miechowie, Firma Maszrol, Firma AGRO-EKO, Firma BIS, Firma SANO, Firma Organika – Sarzyna, sklep sportowy, Szkoła Językowa Hajek, PSP w Miechowie oraz  Pan Wiesław Zdeb, który zapewnił tradycyjne jadło polskie. Wszystkim sponsorom oraz firmom jak również przybyłym gościom biorącym udział w tej imprezie serdecznie dziękujemy.
Anna Wójcik ,Monika Marzec

Bez grafiki Bez grafiki Bez grafiki Bez grafiki

Bez grafiki Bez grafiki Bez grafiki

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.