START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Edukacji Narodowej
PDF Drukuj Email
Dzień Edukacji Narodowej
 
      Środa 16 października, to ważna data dla Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II, ponieważ tego dnia odbył się uroczysty apel zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a także Święta Patrona Szkoły.
     Mottem dla całej uroczystości były słowa Wielkiego Polaka- Jana Pawła II , wielokrotnie kierowane do młodych ludzi: ”Uczcie się! Budujcie czas, który nadchodzi”.  Życzenia satysfakcji z pracy pedagogicznej oraz wyrazy uznania za wysiłek wkładany w wychowanie młodego pokolenia złożył Pan Starosta Mieczysław Bertek. Pani Dyrektor Maria Paschek rozpoczęła apel słowami skłaniającymi do refleksji: „„Habemus papam” z dnia wyboru odbiło się od wspaniałej budowli 27-letniego Pontyfikatu Jana Pawła II, echem „Santo subito”. I tak pozostało z nami w oczekiwaniu”.  
        Pierwsza część uroczystości poświęcona była Papieżowi. Zwrócono w niej uwagę na fakt, iż nauka w szkole noszącej imię Ojca Świętego zobowiązuje do postawy ceniącej nade wszystko wiarę, naukę, miłość, przyjaźń, poszanowanie drugiego człowieka… Jan Paweł II to wielka osobowość- głowa Kościoła, nauczyciel, wychowawca, poeta, przyjaciel młodzieży. To młodych kochał, do nich przemawiał i w nich upatrywał przyszłość. Po wystąpieniu uczniów zostały złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową Jana Pawła II.
      W drugiej części uroczystości ponownie zabrała głos Pani Dyrektor Maria Paschek, która mówiła o trudzie pracy nauczyciela, ale również o satysfakcji, jaką ta praca daje. Ponadto podziękowała wszystkim pedagogom i pracownikom Zespołu Szkół za zaangażowanie w codziennej pracy. Następnie poinformowała o Nagrodach Starosty i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.
        Uczniowie w formie prezentu dla nauczycieli przygotowali program artystyczny łączący w sobie elementy recytacji, śpiewu oraz tańca. Rodzice i młodzież złożyli na ręce Dyrekcji list z życzeniami podpisany przez przewodniczących wszystkich klas oraz bukiet kwiatów.
 
                                                                                           Agnieszka Słapek
 
Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.