START arrow AKTUALNOŚCI arrow Edukacja historyczna : "Powstanie Warszawskie - bitwa o Polskę"
Edukacja historyczna : "Powstanie Warszawskie - bitwa o Polskę" PDF Drukuj Email
Wybrany obraz  

Edukacja historyczna : „ Powstanie Warszawskie – bitwa o Polskę”

W dniu 9 lutego 2009 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez Ośrodek Myśli Politycznej , Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej odbyła się lekcja historii poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Pan Dariusz Gorajczyk z Ośrodka Myśli Politycznej w Krakowie w ramach wychowania patriotycznego opowiedział młodzieży o Powstaniu Warszawskim, które stanowi jedną z najbardziej tragicznych, lecz zarazem heroicznych kart w historii Narodu Polskiego. Powstanie miało być manifestacją polityczną , spektakularnym aktem rozpaczy, który miał wstrząsnąć sumieniem świata. Z jednej strony, militarnie było wymierzone przeciwko Niemcom, z drugiej jednak jego głównym celem była próba zachowania powojennej suwerenności i niepodległości.

Powstanie Warszawskie wpisało się w historię jako spór realistów z romantykami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.