START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Edukacji Narodowej 2009
Dzień Edukacji Narodowej 2009 PDF Drukuj Email

  NAJPIĘKNIEJSZ MISJA – BYĆ NAUCZYCIELEM MŁODYCH SERC

 

Dnia 15 października w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, miało miejsce szczególne wydarzenie: uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej połączony ze Świętem Patrona Szkoły. Było to szczególne wydarzenie, gdyż po 40 latach, Szkołę odwiedziła grupa maturzystów z roku 1969:

Stanisław CHRZANOWSKI

Apoloniusz DULEWSKI

Andrzej GĄDEK

Marek GÓRAL

Zdzisław GRZEBIELUCH

Józef KOBYLEC

Jan MUCHA

Witold PIEKOSZEWSKI

Edward POPIEL

Jan RADNY

Czesław ROMANEK

Janusz SERWATKA

Krzysztof STRÓJ

Marek SYRYCA

Zbigniew STRZESZKOWSKI

Edward TKACZEWSKI

Jerzy WÓJCIK

wraz z wychowawczynią Panią Aliną LEGAWIEC.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Paschek witając wszystkich przybyłych gości,  szczególnie absolwentów – maturzystów rocznika 1969, a także przedstawicieli władz samorządowych, emerytowanych nauczycieli i pracowników Szkoły oraz pozostałych obecnych gości – rodziców, nauczycieli, pracowników Szkoły i uczniów Zespołu Szkół Nr 2.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Stanisław Krawiec, Starosta Powiatu – Pan Mieczysław Bertek, młodzież i przewodnicząca Rady Rodziców –  Pani Bożena Kuraj, która wręczyła symboliczny kosz kwiatów. W imieniu maturzystów rocznika 1969 Pan Apoloniusz Dulewski ze wzruszeniem dziękował za wiedzę zdobytą w murach tej Szkoły oraz za to, że mógł wraz z przyjaciółmi z klasy być tu po raz kolejny. W podziękowaniu absolwenci przekazali Dyrekcji kosz z 40 herbacianymi różami, symbolizującymi 40 lat, które minęły od matury.

16 października to Dzień Patrona Szkoły  - XXXII rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na postać Patrona – Jana Pawła II, którego dziedzictwo jest obecne w naszym życiu; Jego szacunek do osoby, umiłowanie wolności i nieustanną troskę o wychowanie młodego pokolenia Polaków. Chór chłopięcy odśpiewał pieśń „Barka”, a delegacja młodzieży złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą Janowi Pawłowi II.

Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do podziękowania za dobrą pracę – Pani Dyrektor złożyła życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom oraz pracownikom Szkoły.

W części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem Pani Jolanty Soczówki i Pani Agnieszki Poteralskiej, młodzież powitała absolwentów rocznika 1969 utworem ”40 lat minęło” w wykonaniu Kasi Toporek z akompaniamentem saksofonowym Pana Piotra Łaty. Z dedykacją dla nauczycieli i gości wystąpiła Małgosia Strączek śpiewając utwory „Tyle było dni” oraz „Dni, których nie znamy”. Odbyła się też niecodzienna lekcja na temat: „Wiem wszystko o patronie mojej Szkoły”, do której zaproszeni zostali nauczyciele uczących w szkole, emeryci oraz absolwenci z rocznika 1969.

Po części oficjalnej i artystycznej goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i uczniów klas Technikum, uczących się w zawodach: technik organizacji usług gastronomicznych i technik hotelarstwa. Przygotowując ten poczęstunek uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi, organizacyjnymi i dekoratorskimi. Goście podziwiali pięknie zastawione i udekorowane stoły oraz próbowali smaków przygotowanych potraw.

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.