START arrow AKTUALNOŚCI arrow Wielka Sztuka zdrowiego żywienia
Wielka Sztuka zdrowiego żywienia PDF Drukuj Email

         We wtorek odbyła się prezentacja nowego nabytku pracowni gastronomicznej – w pełni zautomatyzowanego pieca konwekcyjno – parowego firmy “Hans Dampf`”. Szerokie możliwości nowego nabytku zademonstrował mistrz kucharstwa Zbigniew Kurleto pracujący przez kilka lat w krakowskim ,,Wierzynku”.

 - Jeść można dużo, byle co i szybko. Cywilizowany człowiek powinien mieć jednak na uwadze swoje zdrowie. I przedewszystkim czerpać przyjemność z konsumowania potraw. Współczesne zdrowe żywienie ukierunkowane jest na zminimalizowanie wszelkich tłuszczów niemal do zera. To zakupione przez was urządzenie w pełni to umożliwia – mówił mistrz rondla i patelni.

Po czym zrobił pokaz przyrządzania różnych potraw, m.in. mięs wieprzowych i drobiowych, warzyw, ryżu, makaronu. Można także w uniwersalnym piecu przygotować inne potrawy, w tym upiec wspaniałe ciasta .

Pokaz możliwości zautomatyzowanej kuchni jest finałowym akcentem całego dzieła – informowała uczniów i zaproszonych gości dyrektor szkoły Maria Paschek.

Piec zaciekawił również starostów Mieczysława Bertka i Stanisława Pietrzyka. Można go stosować doobróbki produktów żywnościowych za pomocą rusztów, pojemników, blach do pieczenia, wózków bankietowych i elementów wsuwanych, dostosowanych do urządzenia. - Czuję się jak w laboratorium naukowo-badawczym, a nie w kuchni. Jakże zmienił się sposób przyrządzania potraw na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat! - zauważył wicestarosta Stanisław Pietrzyk.

Na zakończenie pokazu odbyła się degustacja tego, co zdążył przygotować w ciągu niecałej godziny Zbigniew Kurleto w przepisowym, białym uniformie, który nie tylko formował i gotował, ale i opatrywał to, co czyni słowem fachowego komentarza.
 
Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.