START arrow AKTUALNOŚCI arrow Maturalny Maraton Języka Angielskiego w ZS Nr 2
Maturalny Maraton Języka Angielskiego w ZS Nr 2 PDF Drukuj Email

Kolejny maraton języka angielskiego w ZS Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.

 

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie postanowiła skorzystać z innej (dość nietypowej) formy sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego.  Na 24 godzinny Maturalny Maraton Języka Angielskiego stawili się najodważniejsi, chyba nie do końca świadomi czekających na nich wyzwań maturzyści z klas: IV T, IV TE oraz IV TI.

Maraton rozpoczął się o godzinie 8.00 w piątek 19.03.2010r. Uczniowie podzieleni na drużyny mieli za zadanie rozwiązywać testy maturalne przygotowane przez organizatora drużyny maratonu-Annę Marszałek. Ilość i jakość rozwiązanych zadań decydowała o zdobytej ilości punktów, a to przekładało się nie tylko na osobistą satysfakcję, ale także możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.

Nad prawidłowym przebiegiem Maratonu czuwał zespół nauczycieli w składzie Anna Marszałek, Magdalena Górkiewicz, Krzysztof Drdzeń, Beata Broda, Anna Wysocka, Małgorzata Błachno, Jarosław Szarek i Andrzej Dudek oraz Panie Dyrektor- Maria Paschek i Zofia Piechowicz. Arletta Nowak, Anita Sagan, Olga Kupska, Justyna Wywiał i Paulina Musiał z klasy III h pomogły w zabezpieczeniu maratonu  od strony organizacyjnej.

Oprócz wytężonej pracy intelektualnej był także czas na inne, bardziej przyziemne pożyteczności. W przerwie obiadowej młodzież delektowała się pysznymi potrawami z pizzerii  „Oficyna”. Po północy Maratończycy udali się do sali gimnastycznej, gdzie mogli „rozprostować kości” i dać upust swojej (nie tylko intelektualnej ) energii.

Rano o godzinie 7.30 zliczono punkty zdobyte przez uczestników za rozwiązane zadania maturalne. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IV TI- Piotr Wilk, Mateusz Żabicki oraz Maciej Pacia, zajmując kolejne pierwsze trzy miejsca w konkursie indywidualnym oraz I miejsce w konkursie drużynowym. Sponsorami nagród byli: firma „Net-Bis” z Miechowa, firma ”Igi” z Miechowa, Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 2, pan Jarosław Hajek oraz wydawnictwa Longman i Macmillan. Po rozdaniu nagród maratończycy udali się do domu na zasłużony odpoczynek.

 

Wybrany obraz Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.