START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień z Językiem Angielskim w Zespole Szkól nr 2 - dzień Św. Patryka
Dzień z Językiem Angielskim w Zespole Szkól nr 2 - dzień Św. Patryka PDF Drukuj Email

Dzień z Językiem Angielskim w Zespole Szkól nr 2

‘Wherever you go and whatever you do,

May the Luck of the Irish be there with you!’

Irish blessing quotes 

17 marca Irlandczycy obchodzą swoje święto narodowe.  W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie właśnie w tym dniu zorganizowany został Dzień z Językiem Angielskim - dzień Św. Patryka, na który złożyły się quizy, konkursy i zabawy z udziałem reprezentantów niemal wszystkich klas.

Św. Patryk zasłynął jako misjonarz i późniejszy biskup, a także rozpowszechnił symbol zielonej trójlistnej koniczyny, której użył do wyjaśnienia pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmatu o Trójcy Świętej.

Kolor zielony, zgodnie z tradycją obchodów Dnia Św. Patryka, towarzyszył uczniom przez cały dzień  w postaci efektownych dekoracji i koszulek, które założyli. Co więcej, uczniowie i nauczyciele mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z samym Św. Patrykiem - odziany w zielone szaty, chętnie odpowiadał na pytania i pozował do fotografii żywo zainteresowanej młodzieży. Z głośników szkolnego radiowęzła na każdej przerwie rozlegały się dźwięki irlandzkiej muzyki - jej urok i żywiołowość warto było poznać. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się konkursy, prezentacje multimedialne i pokazy filmów tematycznych, a przede wszystkim występ ucznia klasy II te, Roberta Zdeba, który wykonał kilka utworów anglojęzycznych przy akompaniamencie gitar akustycznych.

Wprowadzeni w klimat wprost z Zielonej Wyspy, uczestnicy mogli przystąpić do quizu dotyczącego wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania z 3 kategorii: Kraj, ludzie i zwyczaje, Typowe błędy językowe, Pola wyrazowe. Najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z klasy III h, w składzie : Karolina Marszałek, Kasia Toporek i Małgosia Strączek. Tuż za nimi znaleźli się chłopcy z klasy III tmr (Artur Gąsiorowski, Dawid Rosa, Wojciech Perek), zaś na III miejscu uplasowali się chłopcy z klasy II te (Piotr Knap, Krzysztof Czapla, Tymoteusz Cioś). Za każdą poprawną odpowiedź drużyna otrzymywała punkty w postaci czekoladowych Euro – monet.

Konkurs plastyczny na pracę prezentującą Zabytki i interesujące miejsca historyczne Irlandii i Wielkiej Brytanii również cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jury doceniło wysoki poziom zgłoszonych prac i projektów. I miejsce zajęli ex aequo Sz. Nowak i P. Olewiński z kl. I te (projekt England), A. Toporek i P. Walczak, również z klasy I te  (projekt Ireland), oraz Jakub Mól z kl. III tk. Pozostałe miejsca zajęli odpowiednio: P. Gajos i S. Sas (kl. IIg), K. Toporek (kl. III h) oraz D. Rosa i T. Cioś z kl. II te. Po uroczystym wręczeniu nagród przez dyrektora ZS nr 2, panią mgr inż. Marię Paschek, rozpoczął się finałowy punkt programu - występy w konkursie na najlepszą interpretację utworu anglojęzycznego w formie Karaoke. Zabawa była doskonała, interpretacje oryginalne i zaskakujące – szkoda tylko, że nie usłyszeliśmy ani jednego przedstawiciela płci męskiej! Liczymy na to, że już rozpoczęli ćwiczenia do przyszłorocznych występów, bo za rok Święty Patryk zamierza odwiedzić Zespól Szkół nr 2 ponownie.

Nagrody dla uczestników konkursów w ramach Dnia z Językiem Angielskim zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 2 oraz Wydawnictwo Pearson and Longman, oferujące podręczniki do nauki języka angielskiego i słowniki. Całość przygotowały i poprowadziły mgr Małgorzata Błachno oraz mgr Anna Wysocka.

 

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.