START arrow AKTUALNOŚCI arrow DZIEŃ EUROPY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2
DZIEŃ EUROPY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 PDF Drukuj Email
DZIEŃ EUROPY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W MIECHOWIE


W dniu 9 maja obchodzony jest Dzień Europy, z tej okazji w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, uczniowie klasy II h Technikum Hotelarstwa wraz z wychowawcą Jolantą Piotrowską przygotowali specjalną imprezę, która była poświęcona tematyce europejskiej. Celem tej imprezy było przede wszystkim pogłębienie wiedzy o Unii Europejskiej, ale także przygotowanie uczniów do samodzielnego wyrażania poglądów i opinii na temat współczesnej Europy i jej problemów. Tego typu imprezy czynią Europę bliższą jej obywatelom oraz służą wzajemnemu zbliżaniu narodów wchodzących w skład Unii.
Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w organizację i udział w obchodach tego szczególnego święta. Pragnąc promować kulturę państw członkowskich UE przygotowali liczne konkursowe prezentacje multimedialne. Prezentacje dotyczyły różnorodności kulturowej, historii, geografii, gospodarki wybranych państw. Najlepszą i najciekawszą prezentację wraz z krótkim programem artystycznym przygotowali uczniowie prezentujący Węgry i oni zajęli pierwsze miejsce w tej konkurencji, a byli to: Ilona Adler, Agnieszka Dulba, Grzegorz Faraniec, Justyna Molenda, Monika Molenda, Małgorzata Stawiarska.
W ramach obchodów znalazło się również miejsce na krótkie warsztaty o historii Unii Europejskiej i różnych wizjach jej przyszłości.
Odbył się również konkurs wiedzy o Europie, w którym I miejsce zajęły: Aneta Lepiarczyk i Ewelina Gajos, II miejsce przypadło: Ilonie Adler i Justynie Molendzie, a III miejsce na podium zajęły: Monika Cabaj i Karolina Motyka.
Najważniejsze, że w tym symbolicznym dla Europy dniu młodzież wychodzi z tego typu inicjatywami, chce świętować ale również pogłębiać swoją wiedzę, chce rozmawiać i podejmować wyzwania.

Dzień Europy w Zespole Szkół Nr 2 zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród, a uczniowie zgodnie twierdzili, że taka forma nauki w połączeniu z zabawą wyjątkowo im odpowiada.

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.