START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Weterana w Zespole Szkół Nr 2
Dzień Weterana w Zespole Szkół Nr 2 PDF Drukuj Email


W Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w dniu 9 września br., z okazji 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbyło się spotkanie, które zgromadziło liczne grono kombatantów zrzeszonych w kilku organizacjach,  nauczycieli, uczniów, harcerzy i miłośników lokalnej historii. Goście przybyli na zaproszenie Starosty Miechowskiego – pana Mieczysława Bertka.Uczestników powitali: Starosta Mieczysław Bertek i Dyrektor Szkoły Maria Paschek. W czasie spotkania refleksją nt. wojennej zawieruchy dzielił się historyk i regionalista  pan Stanisław Piwowarski, a potem wszyscy wysłuchali osobistych wspomnień z czasów konspiracji - żołnierza AK, pana Józefa Zielińskiego. Na koniec harcerze z 11 Drużyny Wędrowniczej im. Tadeusza Zawadzkiego zaprezentowali patriotyczny program artystyczny. Kombatanci z harcerzami odśpiewali „Czerwone Maki na Monte Cassino”.

Po części artystycznej uczestnicy spotkania zwiedzili Izbę Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej – stałą ekspozycję pamiątek żołnierzy 106 Dywizji Piechoty Inspektoratu AK „Maria” na ziemi miechowskiej im. gen. Bolesława Michała Nieczui-Ostrowskiego. Głównymi autorami zbiorów są Państwo Irena i Jerzy Wesołowscy, żołnierze AK i niestrudzeni animatorzy pamięci kombatanckiej na ziemi miechowskiej.

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.