START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Niemiecki
Dzień Niemiecki PDF Drukuj Email

 Bogactwo języków i kultur

1-ego października w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie spotkali się uczniowie z trzech miechowskich szkół: Zespołu Szkół Nr 2, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Nr 1 , aby w bardzo zróżnicowany sposób odkrywać bogactwo języków i kultur. Imprezę otworzyła pani wicedyrektor ZS Nr 2 - Monika Marzec, witając serdecznie przybyłych gości i życząc dobrej zabawy oraz sukcesów w konkursach. W tym roku szczególnie dużo uwagi poświęcono językom: angielskiemu i niemieckiemu. Przygotowana przez uczniów dekoracja, artykuły, kolaże oraz plakaty przypominały wszystkim o atmosferze tego uroczystego dnia. W ramach poszerzania wiedzy o współczesnych problemach  krajów anglojęzycznych uczniowie poznawali źródła niektórych konfliktów w Europie, jak np. konflikt w Irlandii Północnej. Poszerzeniu wiedzy o życiu współczesnych Niemiec służył konkurs w formie quizu, w których reprezentanci trzech wymienionych szkół walczyli o dyplomy oraz nagrody w formie książek i innych gadżetów. Wyrazem sposobu postrzegania przez uczniów Wspólnoty Europejskiej był konkurs na plakat dotyczący Unii Europejskiej. Także quiz dotyczący pochodzenia wybranych słów w języku niemieckim uzmysłowił uczniom, jak wiele zawdzięczamy dorobkowi kulturalnemu i lingwistycznemu innych narodów. Ostatnim etapem imprezy było przyznanie nagród zwycięzcom.
Szczególne podziękowania należy złożyć na ręce nauczycieli z zaproszonych szkół: Urszuli Curyło i Iwony Lenartowskiej, które włożyły dużo pracy w przygotowanie uczniów do konkursu. W przygotowaniu imprezy uczestniczyli uczniowie z klasy II t wraz z wychowawczynią – Ewą Różycką.

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.