DIAMENT PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2009/10 uczniowie wszystkich szkół w Małopolsce pisali testy badające wiedzę i umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych. To był pierwszy etap programu DiAMEnT.

Liderem projektu jest MCDN – Kraków. Partnerami projektu są: Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu (WSB-NLU) oraz National-Louis University w Chicago (NLU).

W czerwcu/lipcu br. do szkół dotarły wyniki testów. Równocześnie rozpoczął się nabór nauczycieli na szkolenia. Do końca września zgłoszeni nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie wskazanych kompetencji kluczowych, zapoznali się z założeniami programu i  zadeklarowali chęć pracy z uczniami zdolnymi.

Wdrożenie programu DiAMEnT, czyli wspieranie rozwoju uzdolnień uczniów w zakresie kompetencji kluczowych rozpoczęło się od uruchomienia 22 Powiatowych Ośrodków Wspierających Uczniów Zdolnych (POWUZ). W naszym powiecie Starosta Miechowski – Mieczysław Bertek, podpisał umowę o utworzeniu Ośrodka (dla uczniów szkół prowadzonych przez powiat) na początku października. Ośrodek został utworzony w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.

Na pierwsze zajęcia w dn. 23.10.2010 roku przybyło 62 uczniów, ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Na pierwszym spotkaniu obecni też byli rodzice uczniów. Koordynatorem programu DiAMEnT w powiecie michowskim jest Pani mgr inż. Bożena Mayer-Gawron. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele:  pp. Monika Marzec, Krzysztof Drdzeń, Anna Wojtoń, Bożena Kwiecień – Wilk, Jarosław Szarek.

Poczynając od klasy czwartej wybrani uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą realizować projekty edukacyjne pod opieką przeszkolonych nauczycieli, według opracowanych wcześniej programów. Zaplanowano też zajęcia wyjazdowe w ramach szkoły letniej. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zostaną uruchomione e-learningowe koła naukowe z wykorzystaniem platformy edukacyjnej, której dysponentem jest WSB-NLU w Nowym Sączu. Zaplanowano także konkursy dla szkół i nauczycieli wyróżniających się w pracy z uczniami zdolnymi.

Ostatni etap projektu to ewaluacja i opracowanie raportu z wdrożenia programu.

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.