START arrow AKTUALNOŚCI arrow DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email


Dnia 13 października 2010 roku w Zespole Szkół Nr2 im. Jana Pawła II był obchodzony Jubileuszowy X Dzień Papieski pod hasłem „Odwaga świętości”. Podczas tej uroczystości, która zbiegła się z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, nasze myśli były skierowane ku rozważaniom dotyczącym koncepcji wychowania młodego człowieka w ujęciu Jana Pawła II. W organizację tej uroczystości było zaangażowanych wielu uczniów z klas: Ih, IIh, IIIh, IVh oraz IIIte, IIILi i IItmr, a opiekę merytoryczną sprawowały: Anna Wójcik i Ewelina Konewecka-Smok.

Szczególnym momentem uroczystości było przypomnienie podstawowych wartości i drogowskazów w życiu, jakie głosił nasz Papież. Młodzież z dumą wspominała, że Jan Paweł II skupiał się na człowieku: jego intelektualnym i duchowym rozwoju, godności i niepowtarzalności.

W części artystycznej uczniowie i zaproszeni Goście usłyszeli w muzycznej interpretacji słowa Jana Pawła II: „Żyj uważnie, pomyśl zanim popełnisz błędy młodości (…) Żyj uważnie, byś nie zaprzepaścił szansy szczęścia.”

Obchody Jubileuszowego X Dnia Papieskiego miały podniosły i refleksyjny charakter.

Pierwszym etapem obchodów Dnia Patrona ZS Nr 2 był wyjazd młodzieży na Zlot Szkól im. Jana Pawła II do Częstochowy, następnie konkurs wiedzy o Janie Pawle II, wspólne przeżywanie XXXII rocznicy wyboru na Papieża oraz refleksja nad dziedzictwem Jego ducha, myśli i czynów. 

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.