START arrow AKTUALNOŚCI arrow Wypadki na drogach - porozmawiajmy
Wypadki na drogach - porozmawiajmy PDF Drukuj Email

Sprawozdanie z działań profilaktycznych przeprowadzonych

W Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w ramach

ogólnopolskiej akcji „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”

 

              W dniu 20.10.2010r.,  zostały przeprowadzone z młodzieżą Zespołu Szkół Nr 2,  dwa spotkania dotyczące problematyki bezpieczeństwa na drogach.

Pierwsze spotkanie odbyło się z uczniami klas IV technikum - w zdecydowanej większości posiadającymi prawo jazdy kat B, T lub A. Drugie spotkanie odbyło się z uczennicami i uczniami klas III, którzy są w trakcie uzyskiwania prawa jazdy lub co dopiero uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi.

Każde z tych spotkań obejmowało część teoretyczną trwającą ok. 30 min oraz część praktyczną trwającą ok. 20 min.

* część teoretyczna dotyczyła zagadnień:

- przypomnienia, a w zasadzie uświadomienia zasad ruchu pieszych na drogach publicznych i związanych z tym zagrożeń,

- zasad poruszania się rowerami i motorowerami po drogach,

- prędkości jazdy samochodem i związanej z nią drogi hamowania, przeciążeniami działającymi na człowieka i przedmioty w samochodzie podczas gwałtownego hamowania,

* część praktyczna dotyczyła zachowania bezpieczeństwa na parkingach przy szkole – przykłady prawidłowego parkowania, złego parkowania, konieczności zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy pojazdami, racjonalnego wykorzystania istniejących miejsc parkingowych, płynnego wyjeżdżania z parkingów.

Jako obowiązujący ustalony został zakaz parkowania samochodów na środkowej części parkingu od strony północnej budynku szkoły z powodu znacznego utrudnienia i zagrożenia bezpieczeństwa dla wyjeżdżających samochodami z oznaczonych miejsc postojowych.

Zagadnienia merytoryczne zostały przedstawione przez nauczyciela ZS Nr 2 pana Romana Piwowarskiego – wykładowcę instruktora, rzeczoznawcę samochodowego. Z w/w spotkań sporządzono dokumentację fotograficzną.

W porozumieniu z komendantem KPP w Miechowie Dyrekcja Szkoły organizować będzie cykliczne spotkania z funkcjonariuszami sekcji ruchu drogowego o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze.

 

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.