START arrow AKTUALNOŚCI arrow Święto Niepodległości - Ślubowanie na Sztandar Szkoły
Święto Niepodległości - Ślubowanie na Sztandar Szkoły PDF Drukuj Email

W dniu 10 listopada 2010r. w naszej Szkole odbyła się patriotyczna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Ślubowanie uczniów  klas pierwszych na Sztandar Szkoły.
 W tym dniu cała społeczność ZS Nr 2: dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły,  rodzice , miała okazję wsłuchać się w teksty pełne refleksji i zadumy nad historią  naszej Ojczyzny i losami Polaków. Patriotyczny  program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas: II te, II tmr, II li, II h, II g, III h i IV h.
Program został zaprezentowany także na Ślubowaniu uczniów klas pierwszych  w obecności zaproszonych gości, m.in. Starosty Powiatu Miechowskiego Mieczysława Bertka oraz przedstawicieli  kombatantów , żołnierzy Armii Krajowej Pani Ireny Wesołowskiej i  Pana Bronisława Orzechowskiego.

Młodzież śpiewała pieśni patriotyczne:,  „Legiony”, „Piechota”, „Marsz Polonia”, „Czerwone maki”, „Wojenko, wojenko...”,  recytowała poezję. Szczególny nastrój wprowadziła trąbka. Łukasz Szopiński zagrał „Barkę”, „Krakowiaka Kościuszki” i „Warszawiankę”.
Scenografię i nagłośnienie przygotowali uczniowie z klas I ts, II t, III te pod opieką Pana Andrzeja Dudka. Opiekę merytoryczną sprawowali: Pani Krystyna Gamrat, Pani Anna Wójcik, Pani Halina Dudek oraz Pan Wojciech Wesołowski.
 
 Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.