START arrow AKTUALNOŚCI arrow Ziemniaki z pola na stół i ziemniaki na naszym stole
Ziemniaki z pola na stół i ziemniaki na naszym stole PDF Drukuj Email
„Ziemniaki z pola na stół” , „ ziemniaki na naszym stole” , to wiodące tematy spotkania edukacyjnego i konkursu na potrawę regionalną. W organizację imprezy zaangażowana była młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II, kształcąca się w zawodach : technik mechanizacji rolnictwa i technik organizacji usług gastronomicznych i technik hotelarstwa. Na wykłady i prezentacje przybyli uczniowie i rolnicy - producenci ziemniaków w powiecie miechowskim.  Prezentacje prowadziły firmy: „ Zakłady Chemiczne Police” oraz  „ Hodowla Ziemniaka – ZAMARTE – Grupa IHAR – stacja Stare Olesno.
W konkursie kulinarnym młodzież zaprezentowała oryginalne potrawy z ziemniaków, goszczące na stołach naszego regionu. Aranżację stołu, dekorację potraw mogą czytelnicy ocenić na podstawie fotografii, a smak przyrządzając wedłu przepisu np. danie przygotowane przez Basię Kabalak i Paulinę Włudarz ( I nagroda): – „ Placki ziemniaczane – palce lizać”. Przepisy i szerszą relację z konkursu można zobaczyć na stronie internetowej www.zs2. miechow.pl
Opiekę merytoryczną  nad imprezą sprawowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: M. Śliwińska, J. Jakubowska, M. Czapla, P. Ptak.
 
( zs 2)

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obrazWybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.