START arrow AKTUALNOŚCI arrow Spacer wiosenny - zabytki kultury i hotele
Spacer wiosenny - zabytki kultury i hotele PDF Drukuj Email

23  i 29 marca 2011 roku 57 uczniów Technikum, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa ( w klasie I i II),  pod opieką wychowawców i nauczycieli przedmiotów zawodowych: Marty Czapla, Krystyny Janik, Doroty Owczarek i Anny Wójcik zwiedzali hotele: Hotel Dosłońce  Conference &SPA położony wśród malowniczych wzgórz Wyżyny Miechowskiej, w pobliżu historycznych Racławic oraz najstarszy hotel krakowski „ Pod Różą”, na ulicy Floriańskiej.
W Hotelu Dosłońce - uczniowie dzięki uprzejmości dyrekcji hotelu,  mieli możliwość obejrzeć: pokoje hotelowe, m.in. typu standard, komfort i apartament junior, sale konferencyjne , salę balową Wenus, Centrum Spa&Wellness, restaurację i cocklail-bar, chatę grillową, staw, pole do minigolfa, kort tenisowy, jak również pokój zabaw dla dzieci.

W Krakowie – idąc trasa od Bramy Floriańskiej, poprzez Planty, Plac Szczepański, Rynek, przyległe uliczki, uczniowie poznawali zabytki architektury Krakowa, najstarsze hotele i nowo powstałą fontannę projektu prof. Stefana Dousy’iego oraz architektów z pracowni "Arkona".
Odwiedzili także niezwykłe, niedawno powstałego muzeum „ Podziemia Rynku”, które wywarło na zwiedzających niesamowite wrażenie. „ Muzeum Podziemia Rynku, to podróż w przeszłość, ożywiona po wiekach przez archeologów. Jest to miejsce niezwykłe, które przenosi nas w czasy od wieku XI, aż do multimedialnej współczesności” – mówili zmęczeni i pełni wrażeń.  
Na  koniec wycieczki najstarszy hotel w Krakowie - „Pod Różą”, który od XVII wieku przyjmuje gości , a wśród nich artystów, znane postaci kultury i polityki. Na pewno powinni go   zwiedzić ci wszyscy, którzy  interesują się hotelarstwem, a to właśnie przydarzyło się uczniom technikum hotelarskiego. Pod szklanym dachem na dawnym pałacowym dziedzińcu, działają dwie piękne restauracje: Restauracja Pod Różą oraz Ristorante Amarone. Są to niezwykle ciekawe i klimatyczne miejsca, do których warto wstąpić.

/ zs 2/
 
 Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.