START arrow AKTUALNOŚCI arrow Kurs diagnostyki samochodowej OBD
Kurs diagnostyki samochodowej OBD PDF Drukuj Email
Kurs diagnostyki samochodowej OBD w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie był przeprowadzany w dniach 17, 21, 22 kwietnia. Brało w nim udział 60 uczniów Szkoły. Celem kursu było zapoznanie młodzieży ze standardami diagnostyki Samochodowej OBDII  i EOBD.   OBDII to skrót od angielskiego terminu On-Board Diagnostic level 2. System OBDII jest obowiązującym standardem w samochodach :
•    sprzedawanych po 1 stycznie 1996 w USA
•    sprzedawanych po 1 stycznia 2001 w Unii Europejskiej
•    sprzedawanych po 1 stycznia 2002 w Polsce
•    silnikiem diesla sprzedawanych po 1 stycznia 2003
OBD II termin odnoszący się do zdolności samodiagnostyki pojazdów. Daje możliwość dostępu do danych dotyczących stanu poszczególnych układów pojazdu. Pozwala np. na odczytanie kodów błędów (DTC - diagnostic trouble codes) zapisanych w pamięci dotyczących silnika, immobilisera, itp. Stanowi on ważną rolę w ochronie środowiska czyli zmniejszenia emisji spalin. Uczniowie uzyskali certyfikaty ze szkolenia w języku polskim i angielskim. Kurs prowadził Pan Jerzy Gładysek właściciel Firmy GŁADYSEK Bosch Service w Krakowie w ramach działan programowych „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce „ . Firma powstała w 1980 roku jako serwis elektroniki samochodowej. W 1994 roku otrzymała autoryzację firmy Robert Bosch (Samochodowy Serwis Bosch). Rozwój firmy skierowany był  w stronę obsługi warsztatów diagnostyki samochodowej.  Firma wyposażona jest w urządzenia diagnostyczne należące do najnowocześniejszych na świecie.
 
 Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.