START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dziękczynienie za Beatyfikację Patrona Szkoły.
Dziękczynienie za Beatyfikację Patrona Szkoły. PDF Drukuj Email
 
19 maja Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie przeżywał swój dzień dziękczynienia za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, który od 2006 roku jest Patronem naszej szkoły. Na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Grobu Bożego młodzież wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły udała się wraz z pocztem sztandarowym. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Olejarczyk a homilię wygłosił ks. Zbigniew Grzesiński. Uczniowie i nauczyciele zadbali o godną oprawę liturgiczną, a po Komunii Św. młodzież recytowała poezję oraz zaśpiewała hymn Szkół Papieskich.
Szkoła przekazała swój dar dla parafii - stułę z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i podobizną Błogosławionego Jana Pawła II.
Z rąk księży katechetów przedstawiciele samorządu szkolnego otrzymali pamiątkowy krzyż wzorowany na pastorale Jana Pawła II. Poświęcone zostały krzyże do sal lekcyjnych. Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor Maria Paschek dziękując wszystkim zgromadzonym za wspólną modlitwę oraz zachęcała do dalszego zgłębiania bogatego dziedzictwa duchowego, które pozostawił nam Jana Paweł II.
 
 
Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.