START arrow AKTUALNOŚCI arrow W hołdzie Papieżowi - X I pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
W hołdzie Papieżowi - X I pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie wraz ze swoimi opiekunami już po raz czwarty wzięła udział w Zlocie Szkół im. Jana Pawła II, który odbył się 05. 10. 2011 roku na Jasnej Górze. W spotkaniu  uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z 450 placówek oświatowych skupionych w Rodzinie Szkół im.  Jana Pawła II. Dziękowano  za beatyfikację Wielkiego Patrona – Jana Pawła II .

     Aby uczcić to historyczne wydarzenie, Rodzina Szkół Papieskich chce zdobyć fundusze na budowę szkoły w Togo, w Afryce , która będzie nosiła imię  błogosławionego Jana Pała II.

Najważniejszym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych szkół, której przewodniczył Biskup Radomski ks. Henryk Tomasik. Krajowy duszpasterz Rodziny Szkół Jana Pawła II zwrócił się w homilii do dzieci i młodzieży z prośbą o aktywną odpowiedź na Jezusowe pytanie: „Czy mnie miłujesz?”. Zaproponował apostolskie dzielenie się skarbem wiary i dobra w najbliższym środowisku.

      Na zakończenie uroczystości odczytano akt zawierzenia dzieci młodzieży Matce Boskiej Królowej Polski. Odczytano list do Ojca Świętego Benedykta XVI, a także odśpiewano Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

/ ZS 2/
 
 Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.