START arrow AKTUALNOŚCI arrow Ostatni lot
Ostatni lot PDF Drukuj Email

W dniu 12.10.2011 r. delegacja Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie uczestniczyła w ostatniej drodze jednego z wybitnych absolwentów Szkoły, pilota Wacława Wieczorka. Był znakomitym sportowcem, posiadaczem ponad 20 medali brązowych, srebrnych i złotych zdobytych na Mistrzostwach Europy i Świata w lataniu precyzyjnym i rajdowym. Został sędzią międzynarodowym w tej kategorii sportu lotniczego. Przez wiele lat sławił imię Polski na świecie. Był zawsze związany ze Szkołą. W cywilnej służbie był kapitanem – pilotem boeinga 737. Pośmiertnie został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  
 
Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.