START arrow AKTUALNOŚCI arrow Manewry polowe 2011
Manewry polowe 2011 PDF Drukuj Email
W dniu 7.X.2011 r. młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie uczestniczyła w trzecich „Manewrach Polowych – 2011”, tradycyjnej imprezie organizowanej przez szkołę dla wszystkich   uczniów kształcących się  w zawodzie technik  mechanizacji rolnictwa. Mottem tegorocznych pokazów maszyn rolniczych i ciągników  była uprawa i siew bezorkowy.
Manewry Polowe odbyły się kolejny raz w Cisiej Woli na działce należącej do Pana Waldemara Madetko z Głogowian.
Maszyny do uprawy bezorkowej przedstawił światowy lider w produkcji tych maszyn firma HORSCH Maschinen GmbH.  Zalety technologii bezorkowej i maszyn przedstawił Regionalny Menager Pan Paweł  Przybylik.
Siłę pociągową do tych maszyn dostarczyła firma P.P.H.U Marian Kisiel z Górna w postaci wspaniałych ciągników – 118 – 320 koni mechanicznych marki CASE IH.
Ciągniki CASE PUMA świetnie sprawdziły się w trudnych warunkach ( na nierównym polu i w czasie deszczu). Zasługuje na uwagę mały promień skrętu i siła udźwigu co nie jest bez znaczenie  w nowoczesnym rolnictwie.
Wrażenie robił na uczestnikach największy zestaw, czyli ciągnik CASE IH serii Magnum 315 z agregatem Terrano firmy HORSCH.
Licznie zgromadzeni rolnicy i uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa mogli ocenić  jakość i łatwość obsługi sami siadając za kierownicą tych w pełni zautomatyzowanych maszyn.
Po zakończeniu pokazu uczestnicy spotkali się przy grillu, którego obsługą zajmowały się uczennice  III  klasy Technikum w zawodzie technik hotelarstwa.


/Zs 2/
 
 Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.