START arrow AKTUALNOŚCI arrow Wychowanie patriotyczne młodzieży
Wychowanie patriotyczne młodzieży PDF Drukuj Email
 
 Wychowanie patriotyczne młodzieży w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
 
W dniach od 09.01.2012 r. do 16.01.2012 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie obejrzeli wystawę pt.  „Stan wojenny. Spojrzenie po dwudziestu latach”, na której zaprezentowane zostały materiały archiwalne, dokumenty, plakaty, zdjęcia i inne  eksponaty. W kolejnym tygodniu w świetlicy szkolnej wystawione zostały historyczne zdjęcia i notatki związane z katastrofą w Gibraltarze,  działalnością i śmiercią generała Władysława Sikorskiego.
Obydwie wystawy pochodzą ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej, Oddział w Krakowie. W ramach współpracy IPN z  Zespołem Szkół Nr 2 w Miechowie w b.r szk. odbyły się już 2 wykłady historyczne dla młodzieży , 2 wystawy, a planowana jest jeszcze jedna wystawa – „Burza. Armia Krajowa w 1944.”
 W każdym roku uczniowie pod kierunkiem pana Janusza Burzyńskiego, nauczyciela historii, uczestniczą  w Festiwalu Kultury Polskiej, organizowanym przez
Towarzystwo Opieki nad Majdankiem, pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. 14 grudnia  2011r. w Kolejowym Towarzystwie Kultury w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Sesji w ramach XII Festiwalu Kultury Polskiej p.t. „Polska dla Europy i świata XXI wieku”.
 Niżej wymienieni uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie otrzymali nagrody za przygotowanie prac historycznych:
Justyna Szymborska –I nagrodę Prezesa za pracę „Józef Wybicki – autor hymnu narodowego”.
Ilona Adler, Kamila Barszcz, Agnieszka Dulba, Hubert Konewecki, Anita Marzec,
Barbara Midro, Karolina Motyka, Agnieszka Szot, Patrycja Wawer, Urszula Włudarz  otrzymali I nagrody w poszczególnych kategoriach, m.in. za prace:
„II wojna światowa 1939 – 1945”; „ Żydzi w Polsce i na świecie po II wojnie światowej.”; Józef Piłsudski i Marszałek Polski”; „Generał Jan Henryk Dąbrowski- Legiony Polskie”; „ Wawel siedzibą polskich władców” oraz „ Kopce promujące miasto Kraków”. Poprzez tę działalność Szkoła stara się kształtować świadomość historyczną i  tożsamość młodych Polaków.                                    
 
/zs 2/
Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.