START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Przedsiębiorczości
Dzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email

„Mój zawód – moja przyszłość”22 marca 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie wzięli udział w IX edycji „Dnia Przedsiębiorczości”. Program ten skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, z którą Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II  współpracuje już od początku jej istnienia. Ideą tego dnia jest włączenie środowiska  przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o współczesnym rynku pracy. Sprzyja podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dlatego też uczniowie naszej Szkoły odbyli kilkugodzinne praktyki w wybranych miejscach pracy. Odwiedzili różne zakłady i instytucje m.in. szkoły , biblioteki , urzędy, przedsiębiorstwa handlowe i usługowe. Zapoznali się z organizacją miejsc pracy, zweryfikowali swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie. „Dzień Przedsiębiorczości” jest jednym z „Działań z pasją” w ramach Roku Szkoły z Pasją, którego celem jest zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości rozwoju każdego ucznia. Młodzież uczy się zaangażowania, współpracy, rozwija swoje pasje i talenty.
Dzięki przychylności dyrektorów placówek i właścicieli firm uczniowie naszej Szkoły odwiedzili ponad 100 miejsc pracy. Najbardziej aktywni w tym roku okazali się uczniowie klas I : Technikum-   technik hotelarstwa, technik organizacji usług gastronomicznych oraz technik pojazdów samochodowych. .
22 marca był tak naprawdę pierwszym dniem w ich karierze zawodowej.

/ ZS Nr 2/

 

 Wybrany obraz Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.