START arrow PROGRAMY UE arrow My w Europie arrow Wizyta Włochów w Zespole Szkół Nr 2
Wizyta Włochów w Zespole Szkół Nr 2 PDF Drukuj Email
Samorządowcy i młodzież z regionu Lazio
w Zespole Szkół Nr 2
im. Jana Pawła II w Miechowie

Kolejny już raz gościliśmy w  dniu 03.09.2014 r. w  Szkole młodzież i przedstawicieli samorządu terytorialnego ziem górskich z regionu Lazio.
Program wizyty w  naszej Szkole obejmował spotkanie z młodzieżą uczącą się języka włoskiego i wspólne przygotowanie potraw kuchni włoskiej. Samorządowcy zabrali młodzież w wirtualną podróż do rodzinnych miasteczek w regionie Lazio, a potem odpowiadali na pytania uczniów z dziedziny turystyki i prawa. Był też zbiorowy śpiew włoskich piosenek – znanych przebojów.
Wspólne przygotowanie potraw lasagne  i penne z pomidorami i pietruszką oraz deseru panna cotta było pouczającym i radosnym doświadczeniem dla  uczniów klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych.
Przed przybyciem do Szkoły Goście zwiedzili Bazylikę Grobu Bożego w Miechowie.
Z wielkim zainteresowaniem podziwiali XIV wieczne freski i kaplicę Grobu Bożego.

/ZS2/