START arrow PROGRAMY UE arrow Erasmus+ arrow Europejskie praktyki kluczem do kariery
Europejskie praktyki kluczem do kariery PDF Drukuj Email
Przykładowy obraz

Projekt „Europejskie praktyki kluczem do kariery” jest realizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w okresie 01.10.2016 – 30.09.2017, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dofinansowanie wynosi 71184,00 EUR.
W ramach projektu 30 naszych uczniów z kierunków: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik pojazdów samochodowych wyjedzie na czterotygodniowe staże w niemieckich przedsiębiorstwach.
Realizacja tego projektu przyczyni się do lepszego przygotowania naszych uczniów do pracy i funkcjonowania w Europie. Organizacja staży w niemieckich przedsiębiorstwach to sposób na zapoznanie uczniów z realiami zatrudnienia i wymaganiami pracodawców. Praktyczna nauka zawodu u przedsiębiorcy to dla uczniów okazja do rozwoju w obranej ścieżce zawodowej. Wyjazd umożliwi młodzieży dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych w kraju, gdzie dane gałęzie przemysłu są lepiej rozwinięte oraz poznanie innej, często bardziej efektywnej organizacji pracy. Praktyka zagraniczna to dla młodych ludzi także okazja do nauki i doskonalenia języka obcego, w tym branżowego. Dzięki mobilności uczniowie rozwiną kompetencje społeczne i osobiste, takie jak: pewność siebie, wiara we własne możliwości, umiejętność komunikacji i pracy w zespole, przedsiębiorczość. Mobilność wpłynie też na rozwój kulturowy młodych osób, w tym w szczególności integrację ze społeczeństwem europejskim. Praktyki zagraniczne i doświadczenia z nich wyniesione to również okazja dla Szkoły do nawiązania lepszych kontaktów z przedsiębiorcami i poszerzenia wiedzy pracowników i nauczycieli.
Staże zagraniczne odbędą się w okresie 30.04.2017 – 27.05.2017, a ich organizacją zajmie się nasz partner – Firma Vitalis GmbH ze Szkeuditz. Przed wyjazdem na staż uczniowie przejdą przez proces przygotowania do mobilności organizowany w formie zajęć dodatkowych w Szkole. Odbędą się zajęcia z języka branżowego prowadzone w podziale na grupy zawodowe, zajęcia kulturowe, dotyczące m.in. norm i obyczajów charakterystycznych dla kraju przyjmującego oraz warsztaty pedagogiczne o charakterze motywacyjno-integracyjnym. Umiejętności uczniów zdobyte podczas staży zostaną potwierdzone przez dokumenty uznawane w Europie w ramach Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu zawodowym (ECVET), dokument Europass Mobilność oraz krajowe certyfikaty, które z pewnością stanowić będą istotny punkt CV i zwrócą uwagę potencjalnych pracodawców.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, przejazdy lokalne w Niemczech pokryte zostaną z budżetu projektu.
 
Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.