START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Języków Europejskich
Dzień Języków Europejskich PDF Drukuj Email
Dzień Języków Europejskich w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II

W dniu 30 września w naszej Szkole zorganizowaliśmy  niekonwencjonalne lekcje z okazji Dnia Języków Europejskich. W przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie i nauczyciele w celu rozwijania umiejętności językowych oraz podnoszenia świadomości, bogactwa i różnorodności  językowej  Europy.
Dzień Języków Europejskich otworzyła Pani Dyrektor Maria Paschek, podkreślając wartość komunikacji językowej oraz życząc wszystkim udanej nauki i zabawy podczas różnorodnych form zajęć językowych.
Najpierw uczniowie klasy Ig zaprezentowali scenki   pt. „Dlaczego warto się uczyć języków obcych?” Następnie Paulina Romanik z kl. III technik hotelarstwa zaśpiewała piosenkę w języku angielskim -  byliśmy pod wrażeniem wykonania! I jeszcze konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym uczniowie w grupach dwuosobowych rozwiązywali test z pytaniami otwartymi. Zwycięzcami zostali:
I miejsce: Marlena Rzemieniec i Paulina Kciuk z kl. III  technik hotelarstwa
II miejsce: Kacper Kwinta i Karol Cała z kl. II technik mechanizacji rolnictwa
III miejsce: Tomasz Kluzek i Dominik Obwiosło z kl. IV technik teleinformatyk
Nagrody i dyplomy wraz z gratulacjami zostały wręczone  przez panią Dyrektor Marię Paschek.
Chętni uczniowie próbowali swoich sił w angielskich łamańcach językowych, co okazało się wielkim wyzwaniem.
Wszyscy uczestnicy obchodów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwo Macmillan.
 Prezentacje plakatów o krajach niemieckiego obszaru językowego, piosenki, wiersze, quizy   prezentacja zabytków Włoch, piosenki i taniec Tarantella, w wykonaniu uczniów klas : technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych,  technik teleinformatyk, technik pojazdów samochodowych,  wypełniły scenariusz Dnia Języków Europejskich w naszej Szkole.
Mamy nadzieję, że obchody Dnia Języków Europejskich pomogły zrozumieć uczniom, iż znajomość języków obcych nie tylko ułatwia znalezienie pracy, ale również pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie  i pokonywanie różnic kulturowych. Dzień Języków Europejskich przygotowali uczniowie pod opieka nauczycieli: Agnieszki Nowak, Magdaleny Górkiewicz, Anny Marszałek, Bożeny Skrzypiec, Doroty Dziura i Konrada Ptaka.
/ZS 2/
 
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.