START arrow AKTUALNOŚCI arrow Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej PDF Drukuj Email
Międzyszkolny  Konkurs  Wiedzy Historycznej
„ Ziemia Miechowska w walce o wolność”

  5 października 2016 roku, w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, odbyła się IV Edycja  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „ Ziemia Miechowska w walce o wolność”, nad którym honorowy patronat objął Starosta Miechowski  Pan Marian Gamrat.
Celem konkursu było uczczenie pamięci partyzantów walczących na Ziemi Miechowskiej, zainteresowanie młodzieży problematyką II wojny światowej i działalnością AK  na Ziemi Miechowskiej oraz popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o regionie.
Konkurs był przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z Powiatu Miechowskiego. Wśród gości przybyłych na tę uroczystość byli m.in.: wicestarosta Jerzy Pułka,  dyrektorzy    szkół biorących udział w konkursie – Zofia Piechowicz (Gimnazjum Nr 1 w Miechowie), Władysław Mastrzykowski (ZS Nr 1 w Miechowie), Zygmunt Dróżdż (LO w Miechowie). Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród gimnazjalistów, którzy przybyli wraz ze swoimi nauczycielami: Andrzejem Kopciem (Gimnazjum w Kozłowie), Mirosławem Szumerowskim (Gimnazjum w Książu Wielkim), Lidią Stobierską (Gimnazjum Nr 1 w Miechowie), Anną Nawrot (Gimnazjum w Gołczy), Beatą Gajos (Gimnazjum w Charsznicy), Ewą Dela (Gimnazjum w Tczycy), Magdaleną Wykurz (Gimnazjum w Smrokowie).
Zanim wyłoniono laureatów, harcerze Zespołu Szkół Nr 2 ,  z 11 Drużyny Wędrowniczej im. Tadeusza Zawadzkiego, przedstawili program artystyczny, pełen głębokich refleksji i pieśni patriotycznych. Przywołali pamięć o swoich rówieśnikach walczących o wolność 77 lat temu  podczas II wojny światowej. Podkreślili, że tym konkursem i swoją pamięcią,  wszyscy  zebrani, świadomi wartości naszej historii , składają  hołd odchodzącemu pokoleniu walczących o naszą wolność w czasie II wojny światowej.
Laureatów zmagań wyłoniła komisja konkursowa w składzie:  Ewelina Konewecka – Smok (przewodnicząca), Agnieszka Sikora, Iwona Zagórska (ZS Nr 2), Andrzej Kopeć (Gimnazjum w Kozłowie), Katarzyna Mucha (ZS Nr 1).
Spośród gimnazjalistów najlepszą wiedzą wykazał się Sebastian Rakoczy z Gimnazjum w Smrokowie, II miejsce zajęła Angelika Micuła (Gimnazjum Nr 1w  Miechowie), III – Rafał Zioło (Gimnazjum w  Gołczy).
Katarzyna Relidzińska, reprezentująca gospodarzy konkursu, zwyciężyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na II miejscu znalazł się Damian Mordziołek (ZS Nr 1), a na III – Joanna Piątek (LO). Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu „ Ziemia Miechowska w walce o wolność”-  wyróżnienia.

/ZS2/
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.