START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Patrona Szkoły 2016
Dzień Patrona Szkoły 2016 PDF Drukuj Email
Dzień Patrona Szkoły- 10 rocznica nadania Zespołowi Szkól Nr 2 im. Jana Pawła II

Pani Dyrektor Maria Paschek powitała wszystkich znakomitych Gości i młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II – uczestników uroczystości Dnia Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej.

Był piękny, słoneczny i radosny dzień – 13 października 2006 roku. Młodzież Zespołu  Szkół Nr 2 zmierzała wraz ze swymi nauczycielami do Bazyliki. Przed Bazyliką:  poczty sztandarowe, przywitanie z gośćmi, uroczysta Msza Święta, poświęcenie Sztandaru Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie, z herbem papieskim Jana Pawła II na awersie, przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Kieleckiej – Kazimierza Ryczana.  I przekazanie Sztandaru Szkoły  młodzieży – Samorządowi Uczniowskiemu przez  Dyrektora Szkoły. Uroczystość w Szkole, odsłonięcie tablicy pamiątkowej w  holu głównym, piękny program artystyczny i spotkanie wspólnoty szkolnej.          
Tak było przed 10 - ciu  laty - 13 października 2006 r. – wspominała na tle prezentacji multimedialnej pani Maria Paschek – Dyrektor Szkoły.
Przypomniała też współpracę z  ówczesnym księdzem katechetą - Stanisławem Strycharczykiem i  panem Włodzimierzem Barczyńskim - projektantem sztandaru i tablicy pamiątkowej oraz i wsparcie   niezapomnianego księdza Infułata Jerzego Gredki, ówczesnych władz samorządowych i kuratoryjnych, nauczycieli, uczniów i absolwentów sprzed lat.   Tak było .

 Przez te 10 lat staramy się kształtować kulturę wychowawczą tej Szkoły według wskazówek naszego wielkiego Patrona.  
Uczymy się od Jana Pawła II, który  był nauczycielem i wychowawcą współczesnych pokoleń.
Mówił nam o obowiązku, o wymaganiu od siebie, także o radości życia i radości z życia, o miłości,  i w swej odwadze świętości uczył nas  wciąż bardziej „być’!
Mówił do nas:
„Człowiek jest przede wszystkim istotą, która szuka prawdy, usiłuje nią żyć i pogłębiać ją w dialogu, który obejmuje dawne, obecne  i przyszłe pokolenia „.
Jego myśli , słowa , nauczanie było zawsze tak mocno adresowane do człowieka – młodego człowieka .
Od kilku lat prowadzimy w Szkole wewnętrzny  projekt -  „ Praca wychowawcza z Patronem Szkoły”.  Każdy nauczyciel może w nim mieć jakieś miejsce, jakąś dziedzinę, którą może rozwijać.
Dzisiaj uroczystość w Szkole, jutro wyjazd młodzieży na Zlot Szkól im. Jana Pawła II do Częstochowy, „Dzieło nowego tysiąclecia”, wystawy, filmy , teksty kultury, nauczanie, historia życia – tyle możliwości wspierania rozwoju
i budowania wrażliwości i postaw naszych uczniów.

A Dzień Edukacji Narodowej -  to inspiracja do rozważań i przemyśleń nad trudem i odpowiedzialnością pracy nauczyciela,  nad moralnym wymiarem roli wychowawców i pracowników Szkoły. To nauczyciele kształcą i doskonalą umiejętności intelektualne młodzieży, wrażliwość duchową, sprawność fizyczną, język ojczysty, języki obce, wszystko to co będzie potrzebne Wam w życiu - drodzy  uczniowie i wychowankowie. Praca nauczyciela wymaga wiedzy, wielkiej wyobraźni, poświęcenia, serca, nierzadko odwagi, otwartości, determinacji i konsekwencji w działaniu, a nade wszystko cierpliwości we wspieraniu działań wychowawczych, często niemalże czułej rodzicielskiej opieki.  Wszystkie te cechy składają się na niełatwe uczucie,  pewną namiętność poznawczą i wychowawczą, miłość do człowieka, z całym zrozumieniem dla jego błędów i niepokornej młodości.
Na konie życzenia, aby rok szkolny 2016/2017, choć  pełen zawodowych wyzwań, obfitował w dobre  owoce  wysiłku uczniów,  nauczycieli i rodziców.
 
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.