START arrow AKTUALNOŚCI arrow Praca wychowawcza z Patronem Szkoły 2016
Praca wychowawcza z Patronem Szkoły 2016 PDF Drukuj Email
Praca wychowawcza z Patronem Szkoły
        
„Od kilku lat prowadzimy w Szkole wewnętrzny  projekt -  „ Praca wychowawcza z Patronem Szkoły”.  Każdy nauczyciel powinien w nim mieć jakieś miejsce, jakąś dziedzinę, którą może rozwijać.
Dzisiaj uroczystość w Szkole, jutro wyjazd młodzieży na Zlot Szkól im. Jana Pawła II do Częstochowy, „Dzieło nowego tysiąclecia”, wystawy, filmy , teksty kultury, nauczanie, historia życia – tyle możliwości wspierania rozwoju i budowania wrażliwości i postaw naszych uczniów - mówiła  p. Dyrektor Maria Paschek, zwracając się do całej społeczności szkolnej podczas spotkania z okazji  Święta Patrona Szkoły. „

A 13 października 2016 r. delegacja uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, w ramach corocznego  szkolnego programu „Praca wychowawcza z Patronem Szkoły”,  wzięła dziewiąty raz udział w szesnastym już spotkaniu integracyjnym uczniów i nauczycieli szkół im. św. Jana Pawła . Wyjazd zorganizowali katecheci - ks. Paweł Staroszczyk i p. Beata Knap. Naszą Szkołę reprezentowała grupa 53 uczniów z różnych klas Technikum.  Blisko 20 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących około 460 placówek wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo. XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę odbywała sie pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.
Centrum naszego spotkania stanowiła Msza Św. na Wałach Jasnogórskich, której przewodniczył  ks. Biskup Henryk Tomasik – Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Bezpośrednio po Mszy Świętej odczytano akt zawierzenia młodzieży Matce Bożej Królowej Polski. Przed powrotem do domu była okazja by pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Uczniowie uczestniczący w pielgrzymce zwiedzili też Skarbiec i Arsenał, podziwiając zgromadzone tam ciekawe eksponaty historyczne. Tłem dla niektórych z nich był obraz Antoniego Tańskiego „Polonia”, który w swej treści ukazuje przedstawicieli polskiej kultury, nauki, wojska i polityki. Jest lekcją historii z przesłaniem patriotycznym.

/ zs 2/
 Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.