START arrow AKTUALNOŚCI arrow Nowoczesne technologie i produkcja maszyn rolniczych - AKPIL
Nowoczesne technologie i produkcja maszyn rolniczych - AKPIL PDF Drukuj Email
Nowoczesne technologie i produkcja maszyn rolniczych – wsparcie i partnerstwo w edukacji  zawodowej.
Dnia 17.10.2016 r. uczniowie klasy I i II Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki brali udział w wycieczce dydaktycznej do polskiej fabryki maszyn rolniczych „AKPIL” w Pilźnie.
Nasi uczniowie mieli możliwość poznania całego procesu technologicznego produkcji pługów zagonowych i bezzagonowych, agregatów uprawowych,  zestawów uprawowo siewnych, sadzarek do ziemniaków oraz kombajnów ziemniaczanych.
Było to możliwe dzięki odwiedzeniu następujących działów zakładu: biura projektowego, w którym powstają nowe pomysły na maszyny, krajalni, na której uczniowie zobaczyli różnorodne metody cięcia materiałów  konstrukcyjnych,  przy użyciu maszyn konwencjonalnych, takich jak np.: piły taśmowe, gilotyny oraz przy użyciu najnowszych technologii, np. cięcia strumieniem plazmowym. Zwiedzili:  hartownię, spawalnię wyposażoną w roboty spawalnicze, malarnię wykorzystującą metodę malowania proszkowego, nowoczesną montownię maszyn i inne. Wartym podkreślenia jest fakt, iż wszystkie maszyny wychodzące z linii produkcyjnych są wykonane w 95% w tym zakładzie. W godzinach popołudniowych uczniowie zwiedzili Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Chorzelów, w którym zapoznali się z hodowlą krów mlecznych rasy czarno białej, kur ras: Leghorn, Rhode Island Red, Sussex, Zielononóżka kuropatwiana, Żółtonóżka kuropatwiana oraz hodowlą zwierząt futerkowych mięsożernych gatunków: takich jak - lisy pospolite, jenoty, norki, tchórze.
Młodzież wróciła zmęczona, ale pełna wrażeń, bogatsza o wiedzę, nowe   doświadczenia  i przemyślenia.
/ zs 2/
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.