START arrow AKTUALNOŚCI arrow Święto Niepodległości i ślubowanie na Sztandar Szkoły 2016
Święto Niepodległości i ślubowanie na Sztandar Szkoły 2016 PDF Drukuj Email
Święto Niepodległości i ślubowanie na Sztandar Szkoły uczniów klas I Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II
w Miechowie.

Jak w każdym roku młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie , w przeddzień Święta Niepodległości, uczestniczyła w uroczystości patriotycznej, połączonej ze ślubowaniem uczniów klas I Technikum na Sztandar Szkoły.
Zaprezentowany  przez młodzież  program artystyczny, z okazji odzyskanej 98 lat temu Niepodległości  Polski przypomniał nam współczesnym o tym, że w  najtrudniejszych czasach nie zabrakło serc, ani otwartych głów , ani zdolnych rąk , ani woli Polaków , aby Ojczyznę odbudowywać, tworzyć każdego dnia myślą i działaniem, na miarę marzeń jej synów.
Młodzież  opowiadała o tym, jak w poezji, pieśni  i piosence   pokoleniom śniła się Polska.
W tym dniu uczniowie Technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, technik teleinformatyk złożyli przyrzeczenie  pilności w nauce, szacunku dla tradycji i historii Polaków oraz postępowania zgodnego z honorem i godnością człowieka.
- „Wierzę, że dotrzymacie wierności złożonym przyrzeczeniom, że wartości takie jak prawda, dobro, piękno, wiara, miłość, wolność i odpowiedzialność, będą kształtować wasze charaktery, postawy teraz  i w dorosłym  życiu „
Życzę Wam , aby tu  w Szkole, do której chodzicie  kwitła wasza radość życia, rozwijała się ciekawość ,  pasje poznawcze, refleksja nad celami i dążeniami, które będą wam towarzyszyć w życiu.
- mówiła do zgromadzonych pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców Dyrektor Szkoły – Maria Paschek.
W programie artystycznym szkolny zespół  taneczny „ Jest pewne dwa” , występując w strojach krakowskich i mundurach z epoki kościuszkowskiej zaprezentował dwa tańce : poloneza , na rozpoczęcie uroczystości i walca na zakończenie. Występy artystyczne - recytacja, śpiew i taniec społeczność szkolna nagrodziła długimi i gromkimi brawami.

/zs2/