START arrow AKTUALNOŚCI arrow Święto Niepodległości i ślubowanie na Sztandar Szkoły 2016
Święto Niepodległości i ślubowanie na Sztandar Szkoły 2016 PDF Drukuj Email
Święto Niepodległości i ślubowanie na Sztandar Szkoły uczniów klas I Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II
w Miechowie.


Jak w każdym roku młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie , w przeddzień Święta Niepodległości, uczestniczyła w uroczystości patriotycznej, połączonej ze ślubowaniem uczniów klas I Technikum na Sztandar Szkoły. 
Zaprezentowany  przez młodzież  program artystyczny, z okazji odzyskanej 98 lat temu Niepodległości  Polski przypomniał nam współczesnym o tym, że w  najtrudniejszych czasach nie zabrakło serc, ani otwartych głów , ani zdolnych rąk , ani woli Polaków , aby Ojczyznę odbudowywać, tworzyć każdego dnia myślą i działaniem, na miarę marzeń jej synów.
Młodzież  opowiadała o tym, jak w poezji, pieśni  i piosence   pokoleniom śniła się Polska.   
W tym dniu uczniowie Technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, technik teleinformatyk złożyli przyrzeczenie  pilności w nauce, szacunku dla tradycji i historii Polaków oraz postępowania zgodnego z honorem i godnością człowieka.
- „Wierzę, że dotrzymacie wierności złożonym przyrzeczeniom, że wartości takie jak prawda, dobro, piękno, wiara, miłość, wolność i odpowiedzialność, będą kształtować wasze charaktery, postawy teraz  i w dorosłym  życiu „
Życzę Wam , aby tu  w Szkole, do której chodzicie  kwitła wasza radość życia, rozwijała się ciekawość ,  pasje poznawcze, refleksja nad celami i dążeniami, które będą wam towarzyszyć w życiu.
- mówiła do zgromadzonych pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców Dyrektor Szkoły – Maria Paschek.
W programie artystycznym szkolny zespół  taneczny „ Jest pewne dwa” , występując w strojach krakowskich i mundurach z epoki kościuszkowskiej zaprezentował dwa tańce : poloneza , na rozpoczęcie uroczystości i walca na zakończenie. Występy artystyczne - recytacja, śpiew i taniec społeczność szkolna nagrodziła długimi i gromkimi brawami.

/zs2/
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.