START arrow AKTUALNOŚCI arrow Obalanie mitów
Obalanie mitów PDF Drukuj Email
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II uczestniczyli w obalaniu mitów

W dniu 10.11.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa wzięli udział w programie edukacyjnym pt. „Tropiciele Mitów” opracowanym przez wiodącego polskiego producenta nawozów mineralnych spółkę ANWIL, we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. Celem programu  jest przygotowanie przyszłych rolników do stosowania efektywnego nawożenia nieorganicznego i rolnictwa precyzyjnego. Warsztaty programowe przeprowadziła pani dr inż. Izabela Lubbe z Instytutu Technologiczno Przyrodniczego w Raszynie. Uczniowie biorący udział w warsztatach poznali zalety korzystania z tej metody produkcji roślin oraz podejmowali próbę obalenia  mitów, które wokół niej narosły. Tropiciele mitów poznali ABC nawożenia, dowiedzieli się, jakich makro i mikroelementów roślina potrzebuje do życia, przeanalizowali cykl azotu w ekosystemie pola uprawnego, skutki nawożenia azotowego, role magnezu i wapnia w glebie oraz cykl produkcji nawozów azotowych. Dowiedzieli się czym najlepiej nawozić różne rodzaje gleby.  Prowadzący warsztaty wraz z uczniami  weryfikowali mity związane z nawożeniem mineralnym
 w sposób przystępny i pełen humoru, jednak bazując na najbardziej aktualnych ustaleniach naukowych. Formuła akcji edukacyjnej prowadzonej przez ANWIL, oparta była na  bezpośrednich relacjach z uczestnikami, angażowała uczniów w zajęcia, pozwalając im zrozumieć nowe lub trudne  zagadnienia związane z użyciem nawozów mineralnych, jednocześnie wskazując metody zastosowywania ich w praktyce.
Wszyscy uczniowie, biorący udział w programie otrzymali segregatory z materiałami edukacyjnymi, pen-drive’y  oraz drobne upominki.
/zs 2/
 Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.