START arrow AKTUALNOŚCI arrow Rozwijamy talenty młodych
Rozwijamy talenty młodych PDF Drukuj Email


Dnia 18 listopada 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie , kształcącyh się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych,  pod opieką nauczycieli Joanny Jakubowskiej  i Katarzyny Szastak  wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Warszawie. Warsztaty pod nazwą „Mikser Kulinarny” odbyły się w ramach programu „Szef dla Młodych Talentów” w Akademii Makro. Spotkanie  poprowadził pan  Paweł Oszczyk, szef kuchni stołecznej restauracji La Rotisserie, Szef Roku Żółtego Przewodnika Gault & Millau 2016. Tematem pierwszej edycji „Miksera Kulinarnego” były ryby i owoce morza. Uczniowie pod okiem mistrza obserwowali przygotowanie i przygotowywali wykwintne potrawy. Uczestnicy warsztatów spotkali się także  z panią Dorotą Mintą z agencji doradztwa personalnego Chef  Hunters, która poprowadziła wykład na temat - „Własna   ścieżka rozwoju zawodowego, czyli jak osiągnąć sukces” . Młodzież mogła się dowiedzieć, jak ciekawie napisać autoprezentacje oraz  gdzie szukać ciekawych staży zawodowych ,bądź pierwszej pracy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od Akademii Makro upominek : profesjonalny fartuch z logiem programu oraz bon na produkty ze „świata Makro”. Na koniec  wszyscy młodzi kucharze  napisali test z zakresu wiedzy o serwowaniu ryb i owoców morza. Na osobę , która osiągnie najlepszy wynik czeka atrakcyjny staż zawodowy jednym z najlepszych  hoteli w Polsce  pod opieką profesjonalnego szefa kuchni. Młodzież z zainteresowaniem i satysfakcją uczestniczyła w takiej, formie zajęć kulinarnych,  poszerzających doświadczenia zawodowe przyszłych kucharzy i pracowników gastronomii.
 / zs 2/
 Przykładowy obrazPrzykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.