START arrow AKTUALNOŚCI arrow Rozwijamy talenty młodych
Rozwijamy talenty młodych PDF Drukuj Email

Dnia 18 listopada 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie , kształcącyh się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych,  pod opieką nauczycieli Joanny Jakubowskiej  i Katarzyny Szastak  wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Warszawie. Warsztaty pod nazwą „Mikser Kulinarny” odbyły się w ramach programu „Szef dla Młodych Talentów” w Akademii Makro. Spotkanie  poprowadził pan  Paweł Oszczyk, szef kuchni stołecznej restauracji La Rotisserie, Szef Roku Żółtego Przewodnika Gault & Millau 2016. Tematem pierwszej edycji „Miksera Kulinarnego” były ryby i owoce morza. Uczniowie pod okiem mistrza obserwowali przygotowanie i przygotowywali wykwintne potrawy. Uczestnicy warsztatów spotkali się także  z panią Dorotą Mintą z agencji doradztwa personalnego Chef  Hunters, która poprowadziła wykład na temat - „Własna   ścieżka rozwoju zawodowego, czyli jak osiągnąć sukces” . Młodzież mogła się dowiedzieć, jak ciekawie napisać autoprezentacje oraz  gdzie szukać ciekawych staży zawodowych ,bądź pierwszej pracy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od Akademii Makro upominek : profesjonalny fartuch z logiem programu oraz bon na produkty ze „świata Makro”. Na koniec  wszyscy młodzi kucharze  napisali test z zakresu wiedzy o serwowaniu ryb i owoców morza. Na osobę , która osiągnie najlepszy wynik czeka atrakcyjny staż zawodowy jednym z najlepszych  hoteli w Polsce  pod opieką profesjonalnego szefa kuchni. Młodzież z zainteresowaniem i satysfakcją uczestniczyła w takiej, formie zajęć kulinarnych,  poszerzających doświadczenia zawodowe przyszłych kucharzy i pracowników gastronomii.
 / zs 2/