START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dar serca
Dar serca PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.12.2007.

„Dobrą rzeczą jest pomagać innym,

ale jeszcze lepiej jest uczyć ich

jak mogą pomagać sobie samym”

 

    To motto oddaje atmosferę kursu , który się odbył w Zespole Szkół Nr 2 na temat udzielania pierwszej pomocy, który powstał w ramach programu "Wyrównywać szanse: otwarta droga w przyszłość", który jest częścią programu na skalę krajową tj.: "Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych".

    W wypadkach drogowych udzielenie tzw. pomocy przedlekarskiej jest niezbędne, ponieważ przyjazd służb medycznych trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Ratowanie życia ludzkiego  musi nastąpić najpóźniej w ciągu 3-4 minut. Po tym okresie pomoc może okazać się nieskuteczna.

 

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

Zmieniony ( 25.03.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.