START arrow AKTUALNOŚCI arrow Poznajemy świat , czytając i dzieląc się dobrem z innymi
Poznajemy świat , czytając i dzieląc się dobrem z innymi PDF Drukuj Email
Społeczność naszej Szkoły kultywuje tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Grudniowy czas jest okazją do wyrażania życzliwości, dobroci i empatii, tym razem także do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Gminy - Miechów. W tej atmosferze uczniowie klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych, klas III technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik teleinformatyk oraz klas IV technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych  zorganizowali kolejne już spotkanie ze  św. Mikołajem w świetlicy wiejskiej w Kalinie Małej.
W atmosferze wzajemnej życzliwości, inspirującego śpiewu dzieci z naszymi uczennicami Pauliną Romanik, Natalią Pajdą  i Dominiką Walką  rozdane zostały prezenty. W roli św. Mikołaja wystąpił Konrad Doniec, który ze swadą, ciekawością i uśmiechem wręczał podarunki maluchom i starszakom.
W drugiej części spotkania odbyły się interaktywne warsztaty czytelnicze zorganizowane dla przedszkolaków i uczniów z wybranych szkół z gminy Miechów. Tematem przewodnim było poznanie tajemniczej historii św. Mikołaja, który jak się okazało zgubił prezenty. Ta bajkowa opowieść wzbudziła wśród dzieci początkowo duże zaskoczenie. W finale historii uczestnicy warsztatów, pod opieką merytoryczną Anny Wójcik i Eweliny Koneweckiej-Smok, zrozumieli, że oprócz uroków wspólnego obdarowywania się prezentami ważna jest przyjaźń oraz wzajemna pomoc i chęć dzielenia się z innymi, współpraca, dociekanie prawdy.    Ale Mikołaj pędził dalej…. „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna” do Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Mechowie.  Tym przesłaniem rozpoczęły się tegoroczne Mikołajki, w których kolejny raz udział wzięli również uczniowie  Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie Był to wyjątkowy dzień dla młodszych koleżanek i kolegów, którym Mikołaj wręczył świąteczne paczki, a uczennice wystąpiły z repertuarem piosenek związanych z nadchodzącymi Świętami. Radości, wspólnych śpiewów i rozmów ze św. Mikołajem nie było końca. Spotkanie było okazją do przekonania się, że każdy gest, nawet ten najdrobniejszy może zmienić nasz świat na lepsze. A uśmiech dziecka, rozbudzona ciekawość jest najwspanialszym podziękowaniem za chęć dzielenia się dobrem z innymi ludźmi.
Anna Wójcik
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.