START arrow HARCERZE I REGION
PDF Drukuj Email

XI Drużyna Wędrownicza im. T. Zawadzkiego

działająca przy Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie

 

Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

Poznaj nas bliżej

Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz  Przykładowy obraz Przykładowy obraz 

Wycieczka do Zakopanego

 

Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie…

A przecież Miechów w zasięgu macie…

Staw w Parku Miejskim latem  Wybrany obraz Wybrany obraz

 

Staw w Parku Miejskim latem  Staw w Parku Miejskim latem  Staw w Parku Miejskim latem
    Nazwa ziemia miechowska jest terminem młodym, liczy zaledwie 100 lat (nazwę tę wprowadzili polscy krajoznawcy). Nie ma ona głębszego uzasadnienia historycznego, jest określeniem umownym. Przez pierwszą połowę XX wieku terminem tym określano wielki powiat miechowski, z którego w 1954 roku wydzielono powiat proszowicki, a niektóre tereny przyłączono do powiatu krakowskiego. Aż do 1939 roku teren ten był związany z Kielcami, a po wojnie przydzielono go do województwa krakowskiego. Stan ten trwał do 1975 roku, kiedy zasadniczo obszar obecnego powiatu, w formie samodzielnych gmin, należał do Kielc.

 

Bazylika Grobu Bożego w MiechowieBazylika Grobu Bożego w Miechowie

Bazylika Grobu Bożego w MiechowieBazylika Grobu Bożego w MiechowieBazylika Grobu Bożego w MiechowieBazylika Grobu Bożego w MiechowieBazylika Grobu Bożego w Miechowie

 

Wnętrze Bazyliki

        Najważniejszym tutaj miejscem jest kaplica Grobu Bożego, Stanowiąca unikalny obiekt sakralny nie tylko z powodu niepowtarzalności (jedyna kopia Grobu Bożego z Jerozolimy     w Europie), ale także ze względu na architekturę oscylującą pomiędzy włoskimi wzorcami renesansowymi, a gotycko-renesansową interpretacją modeli wawelskich.

 

 

Kopiec Kościuszki

 

Kopiec Kościuszki usypany w latach 1924-1934

 

Mleczarnia w Miechowie

 

Mleczarnia w MiechowieMleczarnia w Miechowie

 

Swojskie klimaty

 

 

Swojskie KlimatySwojskie Klimaty

 

 

Potrawy przygotowywane w sposób tradycyjny

Karczma w Antolce

Karczma w Antolce Karczma w Antolce

 

 

Karczma Siedlisko

Karczma Siedlisko Karczma Siedlisko Karczma SiedliskoKarczma Siedlisko

 

Wybrany obraz

 

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

 
© 2021 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.