START arrow AKTUALNOŚCI arrow Zostań mistrzem ortografii
Zostań mistrzem ortografii PDF Drukuj Email
 „Zostań mistrzem ortografii ‘’
       W dniu 16 lutego 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie wzięli udział w konkursie ortograficznym  „ I Szkolne Dyktando 2017 ‘’, zorganizowanym w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. Nie brakowało chętnych , którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną . Uczestnicy mogli pochwalić się znajomością zasad pisowni i ortografii redagując tekst  pod tytułem   „ Nie całkiem próżne żale słynnej damy ‘’.  W dniu 28 lutego miała  miejsce kontynuacja powyższego przedsięwzięcia. Pani Dyrektor Maria Paschek wręczyła nagrody uczniom , którzy otrzymali wyróżnienie w konkursie. „ Mistrzów Ortografii” w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie” zostali : Klaudia Gulińska (uczennica klasy 3 technik hotelarstwa) Weronika Dłubacz (uczennica klasy 4 technik żywienia i usług gastronomicznych ) Brajan Cieśniarski (uczeń klasy 3g ). To ci uczniowie   wezmą udział 25 marca 2017 roku w ogólnokrajowym konkursie  „ Dyktandzie Krakowskim ‘’ zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie .W czasie uroczystego wręczenia nagród ogłoszono decyzję Prezydenta RP w sprawie wyboru dzieła literackiego, które zwyciężyło w ogólnokrajowym głosowaniu na lekturę „ Narodowego Czytania 2017’’. W tym kontekście uczniowie wysłuchali prelekcji Pani Eweliny Koneweckiej-Smok o życiu i dziełach Jana Matejki – malarza dziejów narodu polskiego. Z relacji Pani Anny Wójcik poznali twórczość artystyczną Stanisława Wyspiańskiego. Pani Agnieszka Poteralska, w formie multimedialnej, przedstawiła zebranym historię bronowickiej Rydlówki.
 
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.