START arrow AKTUALNOŚCI arrow Z polską ortografią za pan brat
Z polską ortografią za pan brat PDF Drukuj Email

W dniu 25 marca w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się III Dyktando Krakowskie. Wśród kilkuset osób zmagających się z pułapkami języka polskiego w czasie pisania III Dyktanda Krakowskiego znalazły się także uczennice Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie: Klaudia Gulińska z klasy trzeciej kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa i Weronika Dłubacz z klasy czwartej kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Opiekę nad uczennicami sprawowały Anna Wójcik i Ewelina Konewecka-Smok.
 Obecny na konkursie prof. Walery Pisarek pogratulował odwagi piszącym. Samo uczestnictwo w pisaniu tekstu najeżonego ortografią języka polskiego stało się prawdziwym wyzwaniem. Pokazało, że zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale przede wszystkim satysfakcja z udziału w twórczych przedsięwzięciach.
Organizatorami III Dyktanda Krakowskiego był Wydział Polonistyki UJ, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia oraz Stowarzyszenie Polonistów. Zaś autorką dyktanda była dr hab. Mirosława Mycawka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która podkreśla, że w tym roku tematem przewodnim był Kraków.

Anna Wójcik
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.