START arrow AKTUALNOŚCI arrow Chłopska Szkoła Biznesu
Chłopska Szkoła Biznesu PDF Drukuj Email

Ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego, była podstawą do zrealizowania niekonwencjonalnej lekcji podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.
Dnia 21 marca 2017 roku  uczniowie pierwszej klasy w zawodzie - technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w grze ekonomicznej – Chłopska Szkoła Biznesu, zorganizowanej  przez Regionalny Ośrodek  Polityki Społecznej w Krakowie.  Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska, jak: podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe. Rozgrywa się ją w czasie rzeczywistym, wywołuje silne emocje i zaangażowanie uczniów. Ale co najważniejsze – uczy logicznego myślenia i planowania swoich działań   !  Uczestnicy grali  w dwuosobowych spółkach handlowych. Sala, w której odbywa się rozgrywka, zamieniła się w wielki  jarmark. Gracze dyskutowali  i zawzięcie ze sobą negocjowali. Zwycięzcą gry została spółka, która zebrała największy majątek, a dnia 25 marca zmierzyła  się w międzyszkolnym finale w Krakowie.
 
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.