START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie

W dniu 27.09.17 r. w Zespole Szkól Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas: 2 i 3 technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 4 -tych technik hotelarstwa przygotowali szereg atrakcji , które zostały zaprezentowane wszystkim zebranym i  biorącym udział w tych niekonwencjonalnych lekcjach języka obcego. Młodzież w naszej Szkole uczy się języków: angielskiego, włoskiego  i niemieckiego. Pani Dyrektor Maria Paschek życzyła uczestnikom Dnia Języków Obcych owoców poznawczych i sukcesów w konkursach językowych. Następnie, uczennica klasy   3 technik żywienia i usług gastronomicznych - Kamila Zaręba przedstawiła prezentację multimedialną tradycyjnych  angielskich  potraw z ich szczegółowymi opisami. Podczas oglądania prezentacji o tradycyjnych metodach przygotowywania brytyjskich posiłków można było delektować się aromatyczną angielską herbatą, skosztować szarlotki upieczonej przez uczennice naszej Szkoły , smakować  włoskie esspresso i częstować się tradycyjnymi włoskimi ciasteczkami.
Kolejnym punktem spotkania były wokalne występy w języku angielskim i włoskim uczennic: Pauliny Romanik, Klaudii Kopeć i Natalii Pajdy - uczennic z klas gastronomicznych i hotelarskich.
W końcu nadszedł czas na przeprowadzenie konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Najlepszymi okazały się uczennice z klasy 4 hotelarskiej.  I miejsce zajęły - Marlena Rzemieniec i Paulina Kciuk. II miejsce zajęły uczennice - Oliwia Dudzińska i Katarzyna Tondos, a  III Kinga Kucharska i Klaudia Pociecha. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, a osoby, które zajęły I, II i III miejsce otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Dzień Języków Obcych był znakomitą okazją, aby zaprezentować ciekawostki o Włoszech oraz  krajach anglojęzycznych i  niemieckojęzycznych. Prezentacje na temat Wielkiej Brytanii przygotowała Wiktoria Micuła, a prezentację na temat Włoch Sabina Porębska i Katarzyna Tondos. Zaprezentowano również atrakcje turystyczne w Szwajcarii, miejsca godne polecenia w Austrii, oraz najnowsze informacje na temat niemieckich samochodów elektrycznych.
Uczestnicy spotkania językowego połączyli się on-line z zaprzyjaźnionymi uczennicami
z Włoch, które brały udział  w programie międzykulturowym i polsko- włoskiej wymianie młodzieży.  Przesłały one  gorące pozdrowienia ze słonecznej Italii. Chętni uczniowie próbowali swoich sił w angielskich łamańcach. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek.
Dzień Języków Obcych upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w niekonwencjonalnych lekcjach języków obcych.
/ ZS 2/