START arrow AKTUALNOŚCI arrow Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie

W dniu 27.09.17 r. w Zespole Szkól Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas: 2 i 3 technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 4 -tych technik hotelarstwa przygotowali szereg atrakcji , które zostały zaprezentowane wszystkim zebranym i  biorącym udział w tych niekonwencjonalnych lekcjach języka obcego. Młodzież w naszej Szkole uczy się języków: angielskiego, włoskiego  i niemieckiego. Pani Dyrektor Maria Paschek życzyła uczestnikom Dnia Języków Obcych owoców poznawczych i sukcesów w konkursach językowych. Następnie, uczennica klasy   3 technik żywienia i usług gastronomicznych - Kamila Zaręba przedstawiła prezentację multimedialną tradycyjnych  angielskich  potraw z ich szczegółowymi opisami. Podczas oglądania prezentacji o tradycyjnych metodach przygotowywania brytyjskich posiłków można było delektować się aromatyczną angielską herbatą, skosztować szarlotki upieczonej przez uczennice naszej Szkoły , smakować  włoskie esspresso i częstować się tradycyjnymi włoskimi ciasteczkami.
Kolejnym punktem spotkania były wokalne występy w języku angielskim i włoskim uczennic: Pauliny Romanik, Klaudii Kopeć i Natalii Pajdy - uczennic z klas gastronomicznych i hotelarskich.
W końcu nadszedł czas na przeprowadzenie konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Najlepszymi okazały się uczennice z klasy 4 hotelarskiej.  I miejsce zajęły - Marlena Rzemieniec i Paulina Kciuk. II miejsce zajęły uczennice - Oliwia Dudzińska i Katarzyna Tondos, a  III Kinga Kucharska i Klaudia Pociecha. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, a osoby, które zajęły I, II i III miejsce otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Dzień Języków Obcych był znakomitą okazją, aby zaprezentować ciekawostki o Włoszech oraz  krajach anglojęzycznych i  niemieckojęzycznych. Prezentacje na temat Wielkiej Brytanii przygotowała Wiktoria Micuła, a prezentację na temat Włoch Sabina Porębska i Katarzyna Tondos. Zaprezentowano również atrakcje turystyczne w Szwajcarii, miejsca godne polecenia w Austrii, oraz najnowsze informacje na temat niemieckich samochodów elektrycznych.
Uczestnicy spotkania językowego połączyli się on-line z zaprzyjaźnionymi uczennicami
z Włoch, które brały udział  w programie międzykulturowym i polsko- włoskiej wymianie młodzieży.  Przesłały one  gorące pozdrowienia ze słonecznej Italii. Chętni uczniowie próbowali swoich sił w angielskich łamańcach. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek.
Dzień Języków Obcych upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w niekonwencjonalnych lekcjach języków obcych.
/ ZS 2/

Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obrazPrzykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.