START arrow AKTUALNOŚCI arrow Praca wychowawcza z Patronem Szkoły
Praca wychowawcza z Patronem Szkoły PDF Drukuj Email
Praca wychowawcza z Patronem Szkoły

29 września  2017 r. 43 uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, realizując działania i treści szkolnego programu „Praca wychowawcza z Patronem Szkoły” wraz z ks. Pawłem Staroszczykiem i innymi nauczycielami udało się do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Oglądali tam oryginalne mozaiki przedstawiające sceny biblijne. Twórcą pięknych i głęboko symbolicznych obrazów mozaikowych jest o. Marko Ivan Rupnik – jezuita, ksiądz pochodzący ze Słowenii stale mieszkający w Rzymie, gdzie prowadzi szkołę tworzenia mozaik. O. Marko Rupnik to najbardziej współcześnie utytułowany twórca mozaik na świecie. Wszyscy uczestniczyliśmy też we Mszy Św., którą w intencji społeczności szkolnej odprawił w tzw. kościele dolnym ks. Paweł. Zwiedziliśmy dostępne kaplice pod różnymi wezwaniami, podziwialiśmy obrazy ukazujące wielu świętych i ludzi Kościoła w perspektywie historycznej. Byliśmy w Muzeum Jana Pawła II, w którego zbiorach znajdują się eksponaty z pielgrzymek papieskich, a także przedmioty osobistego użytku. Spoglądaliśmy na sutannę Papieża z dnia zamachu na Jego życie. Przy pięknej pogodzie powędrowaliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wstępując do nowego i starego kościoła, w którym znajduje się znany obraz pod wezwaniem „Jezu ufam Tobie”.
Tak zrealizowaliśmy pierwszą część programu, który w różnych formach kontynuować będziemy, aż do spotkania w Dniu Patrona Szkoły – 13 października 2017 r.

/ZS2/