START arrow PROGRAMY UE arrow Erasmus+ arrow Droga do sukcesu
Droga do sukcesu PDF Drukuj Email
Przykładowy obraz

Projekt „Europejska mobilność - nasza droga do sukcesu zawodowego” jest realizowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w okresie 01.10.2017 – 30.09.2018, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dofinansowanie wynosi 76 896,00 EUR.
W ramach projektu 30 naszych uczniów z kierunków technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik pojazdów samochodowych wyjedzie na czterotygodniowe staże do włoskich przedsiębiorstw.
Realizacja tego projektu przyczyni się do lepszego przygotowania naszych uczniów do pracy i egzystencji w Europie, a tym samym zwiększy ich szanse powodzenia na rynku pracy. Organizacja staży we włoskich przedsiębiorstwach to sposób na zapoznanie uczniów z realiami zatrudnienia i wymaganiami europejskich pracodawców. Wyjazd umożliwi młodzieży zwiększenie swoich kompetencji zawodowych, językowych, społecznych i osobistych. Przyszli pracownicy dzięki nabytym doświadczeniom międzynarodowym staną się bardziej otwarci, twórczy i tolerancyjni. Projekt przyniesie też korzyści naszej szkole, która w wyniku poszerzonych kontaktów zagranicznych, zyska miano europejskiej. Organizacja staży we Włoszech to także szansa na podniesienie jakości nauczania i podniesienie kompetencji organizacyjnych i językowych naszej kadry. Projekt przyniesie też wymierne korzyści partnerowi - firmie YouNet z Bolonii, która zyska wiedze o naszej kulturze i systemie edukacji, co pozwoli na organizowanie jeszcze lepszych mobilności w przyszłości.
Staże zagraniczne odbędą się w okresie 29.01.2018 – 23.02.2018. Przed wyjazdem na staż uczniowie przejdą przez proces przygotowania do mobilności organizowany w formie zajęć dodatkowych w szkole. Odbędą się zajęcia z branżowego języka angielskiego prowadzone w podziale na grupy zawodowe, zajęcia z języka włoskiego, warsztaty kulturowe, dotyczące m.in. norm i obyczajów charakterystycznych dla kraju przyjmującego oraz warsztaty pedagogiczne o charakterze motywacyjno-integracyjnym. Umiejętności uczniów zdobyte podczas staży zostaną potwierdzone przez dokumenty uznawane w Europie w ramach Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu zawodowym (ECVET), dokument Europass Mobilność oraz krajowe certyfikaty, które z pewnością stanowić będą istotny punkt CV i zwrócą uwagę potencjalnych pracodawców.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, przejazdy lokalne we Włoszech pokryte zostaną z budżetu projektu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.