START arrow PROGRAMY UE arrow Erasmus+ arrow Europejska mobilność - nasza droga do sukcesu zawodowego
Europejska mobilność - nasza droga do sukcesu zawodowego PDF Drukuj Email
„Europejska mobilność - nasza droga do sukcesu zawodowego”
to tytuł projektu  Ereasmus +, który realizujemy w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w roku szk. 2017/2018. Staramy się w naszej codziennej pracy z młodzieżą, uczącą się w Technikum  w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik  mechanizacji rolnictwa
 i agrotroniki, technik teleinformatyk podejmować działania wychowawcze i dydaktyczne, które przygotowują do życia i pełnienia ról  zawodowych.
Systematycznie wypełniamy misję naszej Szkoły tworzenia uczniom optymalnych warunków rozwoju, a także umożliwiania im nabywania wiedzy, kształtowania umiejętności i postaw dostosowanych do potrzeb rynku pracy.
Program mobilności młodzieży Erasmus+, w którym uczestniczą nasi uczniowie ma coraz większe znaczenie dla ich rozwoju zawodowego w czasie współzależności,  integracji państw i gospodarek, społeczeństw i kultur.  
W Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie 30 uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych dostało szansę nabycia umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym.  Mamy świadomość tego, jak istotna jest praktyka zagraniczna dla naszych uczniów, w perspektywie ich szans rynkowych, również ze względów językowych i kulturowych. Na ich potrzeby odpowiadamy, realizując  projekt „Europejska mobilność - nasza droga do sukcesu zawodowego” ERASMUS+.
Za nami już czas rekrutacji uczniów na praktyki zawodowe we włoskich firmach, które odbędą się w okresie 29.01.2018r. – 23.01.2018r., a ich organizacją zajmie się nasz partner włoski – Firma You Net z Boloni.
Pragniemy, aby młodzież naszej Szkoły była jak najlepiej przygotowana do ich odbycia, więc  intensywnie przygotowujemy się do wyjazdu. Do połowy stycznia uczniowie przejdą przez proces przygotowania do mobilności, organizowany w formie zajęć dodatkowych w Szkole. Odbyły się zatem zajęcia z języka angielskiego branżowego prowadzone w podziale na grupy zawodowe, zajęcia z języka włoskiego, zajęcia kulturowe, dotyczące m.in. norm i obyczajów charakterystycznych dla kraju przyjmującego oraz warsztaty pedagogiczne o charakterze motywacyjno-integracyjnym. Dbając o komfort uczniów zapewniamy im w ramach projektu „Europejska mobilność - nasza droga do sukcesu zawodowego” ERASMUS+ wysokiej jakości odzież oraz obuwie robocze spełniające europejskie normy jakości. Wysyłamy bardzo dobrze przygotowanych uczniów na 4 tygodnie praktyk zawodowych we Włoszech. Realizując projekt chcemy osiągnąć jego główny cel: Przygotować 30 uczniów naszej Szkoły do pracy i funkcjonowania w Europie, poprzez zwiększenie ich mobilności edukacyjnej.
Efektem projektu będzie zwiększenie kompetencji zawodowych, językowych, społecznych, osobistych i organizacyjnych uczniów, a także świadomości międzykulturowej, umiędzynarodowienie Szkoły, w tym nawiązanie i utrzymanie kontaktów europejskich na polu edukacji zawodowej, podniesienie jakości nauczania w dostosowaniu do wymogów europejskiego rynku pracy, a także podniesienie umiejętności organizacyjnych zespołu zarządzającego projektami.
W Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie stawiamy na innowacyjność w nauczaniu i działaniu. Chcemy umożliwić naszym uczniom takie przygotowanie zawodowe, aby mogli swobodnie poruszać się po europejskim rynku pracy, w myśl idei kształcenia przez całe życie  i budowanie postaw  ustawicznego kształcenia.
Umiejętności uczniów zdobyte podczas staży zostaną potwierdzone przez dokumenty uznawane w Europie w ramach Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu zawodowym (ECVET), dokument Europass Mobilność oraz krajowe certyfikaty, które z pewnością stanowić będą istotny punkt CV i zwrócą uwagę potencjalnych pracodawców.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, przejazdy lokalne we Włoszech pokryte zostaną z budżetu projektu „Europejska mobilność - nasza droga do sukcesu zawodowego” ERASMUS+
. Dofinansowanie projektu z UE: 76 896,00 EURO
/zs2/
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.