START arrow 100-lecie Niepodległości
01 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
01 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie spotkali się w tym dniu, aby czytając poezje Zbigniewa Herberta i innych poetów, pamiętniki Żołnierzy Niezłomnych , docierać do trudnych treści z historii Polski. Był to czas namysłu nad znaczeniem słowa „patriotyzm” dla przyszłych i obecnego pokolenia Polaków.
„Bo wolność to tyle, ilu nas poległo.
I wolność to jest tyle, ilu nas dziś żyje”
                                 Józefa Radzymińska
Spotkanie przygotowały wraz z uczniami klas I Technikum : technik hotelarstwa, technik spedytor   i  technik pojazdów samochodowych,  Ewelina Konewecka – Smok i Iwona Zagórska.