START arrow WITAMY W SZKOLE arrow Kierunki kształcenia arrow Technik pojazdów samochodowych zawód przyszłości
Technik pojazdów samochodowych zawód przyszłości PDF Drukuj Email

PROFESJONALIZM, PIENIĄDZE, SATYSFAKCJA!
CHCESZ MIEĆ UDANE ŻYCIE ZAWODOWE?
PRZYJDŹ DO NAS, KSZTAŁCIMY OD POKOLEŃ!

URZECZYWISTNIMY TWOJE MARZENIA ZAWODOWE!!

POŁĄCZENIA TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ PROWADZI DO SUKCESU!!!
Jeśli jesteś osobą:
  • o zdolnościach manualnych,
  • wytrwałą,
  • uprzejmą,
  • lubiącą wyzwania,
  • odpowiedzialną ,
  • umiejącą pracować w grupie,
  • uczciwą
…ten zawód jest dla Ciebie.
ZDOBYWASZ ZAWÓD I TYTUŁ TECHNIKA Z UPRAWNIENIAMI DO PRACY W UNII EUROPEJSKIEJ!
ZDAJESZ MATURĘ, PO KTÓREJ MOŻESZ KONTYNUOWAĆ NAUKĘ NA DOWOLNIE WYBRANYM KIERUNKU STUDIÓW!
ZDOBYWASZ WIEDZĘ I ROZWIJASZ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI NA PRAKTYKACH I NA STAŻACH ZAGRANICZNYCH
w warsztatach samochodowych, w ASO - autoryzowanych stacjach obsługi, SKP - stacjach kontroli pojazdów w kraju, za granicą w programie ERASMUS+ (m.in. Włochy, Niemcy)
MOŻESZ UZYSKAĆ DODATKOWE KWALIFIKACJE:
  • prawo jazdy kategorii B
  • kurs spawacza
  • kurs operatora wózków widłowych
  • kurs SEP do 1 kV
  • szkolenie z zakresu diagnostyki pojazdów i maszyn rolniczych
  • kursi diagnostyki common rail
  • i inne.
Przykładowy obraz Przykładowy obraz
Uczniowie którzy zdecydują się na ten kierunek mają możliwość uzyskania prawa jazdy kat. B na kursie obejmującym naukę przepisów ruchu drogowego i techniki kierowania pojazdami. Dla uczniów naszej Szkoły kurs ten jest bezpłatny i prowadzony jest w klasie drugiej i trzeciej.
MIEJSCA PRACY:
Technik pojazdów samochodowych - to kierunek związany z obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są „naszpikowane” elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Zaletą kierunku są dostosowane treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.
Po ukończeniu szkoły technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do pracy w:
  • autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów samochodowych,
  • zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych (warsztatach samochodowych),
  • stacjach kontroli pojazdów,
  • przedsiębiorstwach transportu samochodowego krajowego i międzynarodowego,
  • instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami i częściami samochodowymi (w komisach i salonach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych)
  • instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów samochodowych (wydziałach transportu i komunikacji)
  • firmach ubezpieczeniowych zajmujących się ubezpieczeniami komunikacyjnymi i likwidacją szkód,
  • charakterze rzeczoznawcy samochodowego,
  • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego branzy motoryzacyjnej
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (311513)
cykl kształcenia: 4 lata
Absolwent naszej Szkoły posiada:
  • wiadomości i umiejętności niezbędne do prowadzenia warsztatu samochodowego
  • znajomość budowy i zasady działania pojazdów samochodowych oraz ich tendencji rozwojowych
  • umiejętności prawidłowej naprawy i eksploatacji pojazdów
  • umiejętności wykorzystywania systemów mechatronicznych w branży samochodowej
  • postawę dbałości o ochronę środowiska
  • umiejętność selekcjonowania i posługiwania się parametrami technicznymi w eksploatacji pojazdów samochodowych
  • biegłość w posługiwaniu się językami obcymi
Kształcenie w zawodzie TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH odbywa się w ramach dwóch kwalifikacji:
MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych

MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych;

MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
PRZYJDŹ DO NAS

SPEŁNISZ SWOJE MARZENIA ZAWODOWE!!!
Przedmioty punktowane przy rekrutacji:
  • język polski
  • język obcy
  • matematyka
  • informatyka
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz