START arrow AKTUALNOŚCI arrow Edukacja zawodowa w międzynarodowym środowisku
Edukacja zawodowa w międzynarodowym środowisku PDF Drukuj Email

Edukacja zawodowa  w międzynarodowym środowisku - uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie po zakończonych praktykach zawodowych w Reggio Emilia we Włoszech.

Doświadczenie zawodowe poza krajem to świetny sposób na poznanie własnych mocnych i słabych stron, spotkanie ciekawych ludzi i przeżycie przygody w innej kulturze. Kolejny raz nasi uczniowie, tym razem we Włoszech, mogli zmierzyć się ze swoją samodzielnością zawodową.
Mówią teraz – „dzięki udziałowi w stażu zagranicznym mogliśmy odkryć swoje mocne strony przygotowania zawodowego, mogliśmy przy okazji wyjazdu podziwiać zabytki i kulturę Włoch, z którymi współpracujemy. Zwiedziliśmy Parmę, Reggio Emilię, Modenę, Wenecję i Mediolan. Mieliśmy możliwość nawiązania nowych kontaktów i znajomości. Wypróbowaliśmy własne umiejętności językowe, zarówno w miejscu praktyk, jak i w kontaktach społecznych. Sprostaliśmy wyzwaniom, to była dobra lekcja życia. W trakcie praktyk mieliśmy okazję do zaprezentowania własnych umiejętności zawodowych i wypróbowania umiejętności językowych. Jednak najważniejsze było nabycie nowej wiedzy i doświadczenia zawodowego. Pracowaliśmy we włoskich zakładach gastronomicznych, hotelach i warsztatach samochodowych. Po tym doświadczeniu możemy sobie wyobrazić pracę za granicą. Nawiązaliśmy nowe znajomości, a często też przyjaźnie, które mogą owocować późniejszymi kontaktami i dają nam możliwość znalezienia zatrudnienia w przyszłości. Przy wsparciu naszych nauczycieli czuliśmy się bezpiecznie.”
12 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie odbyło się spotkanie  podsumowujące i upowszechniające przebieg i efekty praktyk zagranicznych we Włoszech – projekt „ Europejska mobilność – nasza droga do sukcesu zawodowego”. Spotkaliśmy się, aby pokazać w prezentacji multimedialnej nauczycielom oraz młodszym kolegom sytuacje z przebiegu naszej praktyki. Chcieliśmy też podzielić się  wrażeniami  z wyjazdu, które pozostaną w pamięci jako  doświadczenie niezwykłej i niezapomnianej przygody zawodowej ze Szkoły.
Chcielibyśmy wsiąść jeszcze udział w tego typu przedsięwzięciu, ponieważ była to niepowtarzalna przygoda poznawcza.  Jako potwierdzenie udziału w projekcie otrzymaliśmy dokumenty i certyfikaty między innymi: dokument Europass Mobilność, Osiągnięcia ECVET (Kartę Oceny Efektów Kształcenia), Certyfikat wystawiony przez organizację YouNet z Bolonii  – organizację przyjmującą oraz Certyfikat wystawiony  przez Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie .
/ ZS 2/
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz